Ocenění

Incal. Legenda evropského komiksu přichází.

Autor | Aktuality | Pátek 15 dubna 2011 9.30

Nakladatelství Crew to v poslední době pořádně rozjelo a čile nás zásobuje jedním zajímavým komiksem za druhým. Ovšem možná největší pozornost je po právu věnována připravovanému komiksu Incal, jenž vychází jako druhý svazek nedávno založené edice Mistrovská díla evropského komiksu. Kniha vyjde jak v brožovaném, tak i v omezeném (500 Ks) vázaném vydání, přičemž limitovaná edice bude k dostání především ve specializovaných knihkupectvích. Své zařazení do edice mistrovských děl si bezesporu zaslouží, jde o jeden z nejzásadnějších science fiction komiksů, navíc se nám dostane všech šesti alb v jednom jediném svazku. Můžeme jen doufat, že tento výjimečný počin bude mít úspěch a časem se k nám dostanou i volná pokračování (vyšla ve formě navazujícího příběhu a prequelu) či série odvozené jako Meta Barons, Les Technopéres a Megalex (Metabarony známe z bohužel neúspěšného prvního alba, které vyšlo v českém překladu už před lety, snad se doba a přístup čtenářů k evropské klasice změnily).

Alexandro Jodorowsky (scénář), Moebius (kresba): Incal

vázaná/brožovaná, obálka Moebius, překlad Richard Podaný, 308 barevných stran, 949/689 Kč, vychází 18. dubna

Incal je jeden z nejslavnějších a nejzásadnějších komiksů našeho kontinentu. Je to monument, který s neskutečnou výtvarnou nápaditostí zachycuje všechno od androidů až po zkázu světa, ale navíc přidává velikou porci poezie, humoru a mystiky.
Do přetechnizované a despotické galaktické budoucnosti je zasazen příběh bezvýznamného detektiva Johna Difoola, který se stane groteskně nepatřičným „vyvoleným“, nositelem a mluvčím magického předmětu, Incalu, který jediný může zachránit vesmír přes útokem Temnoty.
Série jeho bleskových dobrodružství nás zavede napříč galaxií a ještě dál, až za hranice úžasu.

Galerii ukázek najdete na stránkách nakladatelství Crew.

1 198 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.