Ocenění

Iron Man 3 chytá temnější vlnu (trailer)

Autor | Aktuality | Úterý 30 října 2012 7.15

Geniální vynálezce Tony Stark zabodoval v kinech už dvakrát (vlastně třikrát, když započteme týmovku Avengers) a 2. května příštího roku to zkusí znovu. S novým režisérem a podle traileru se znatelně vážnější tváří. Inu, Nolanova batmanovská trilogie funguje, tak proč něco podobného nezkusit i s ukecaným superhrdinou od Marvelu? Možná právě proto, že je takový, jaký je. Stačí si vzpomenout na jeho slavné: „Génius, miliardář, playboy, filantrop.“ Pro vtipné odseknutí nikdy nejde daleko, proč najednou taková změna? Copak není tahle jeho vlastnost vlastně klíčem k úspěchu celé série? Na druhou stranu ale dobře zpracované upoutávce nelze upřít tíživou atmosféru, která je atraktivní, přestože značně kontrastuje s dosavadním Favreauovým pojetím. A sluší jí. Jenom ten Iron Man jako by spadl z Marsu.

Tony bude v tomto díle čelit protivníkovi na trochu vyšším levelu, než byl elektrizující Ivan Vanko, ztvárněný Mickey Rourkem. Mandarin Ben Kingsley mu dá pořádně zabrat a donutí ho zapřemýšlet nad smyslem superhrdinství, ochranou lidí, na kterých mu záleží, a odpovědí nad filozofií zavánějící otázkou: je pouhou součástí svého obleku, nebo oblek součástí jeho samého? Což je na jednu stranu možná trochu klišé.

Originální znění.

Do hlavní role se samozřejmě vrátí oblíbený Robert Downey Jr. a vedle něj se objeví už staří známí Gwyneth Paltrow, Don Cheadle nebo zmíněný Jon Favreau, jehož ale na režisérském postu nahradil Shane Black, který natočil krimikomedii Kiss Kiss Bang Bang (2005). V dalších rolích uvidíme především Guye Pearce, nebo Williama Sandlera a cameo si, jak jinak, střihne komiksový guru Stan Lee. Hlas Jarvisu opět propůjčí Paul Bettany.

Český dabing ovšem dodává zážitku úplně jiný rozměr…

1 163 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.