Ocenění

Isaac Asimov viděl Hvězdy jako prach (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 2 dubna 2013 8.15

Po téměř dvaceti letech se na český knižní trh konečně vrací dlouho chybějící kamínek z bohaté mozaiky Galaktické Říše velmistra žánru Isaaca Asimova – ve svém teprve druhém vydání vychází román Hvězdy jako prach. Původně plánovaného brožovaného vydání (svazek číslo 12 malé řady děl Isaaca Asimova) se bohužel z ekonomických důvodů nedočkáme, ovšem místo něj se nám v rámci edice Fantastika dostává velké vázané vydání se zajímavou obálkou. Společně s Hvězdami jako prach se ve stejný den objeví také nové vydání Oblázku na obloze, ovšem Kosmických proudů se v dohledné době znovu nedočkáme, předchozí vydání je stále lehce k dostání…

Isaac Asimov: Hvězdy jako prach

vázaná, překlad Zdeněk Blažek a Jindřich Smékal, obálka Renata Brtnická, 248 stran, 268 Kč

Politika, láska, zrada předstíraná i skutečná, nejen palácové intriky – i toto je Asimov, příběh předcházející Nadaci. Lidstvo osídlilo v Galaxii tisíce planet, ale ne na všech se žije dobře. Obyvatelé království Nebula jsou nespokojení, jejich vzpoury však vládce Khan z planety Tyrant vždy tvrdě potlačí. Nemůže však zničit pověst o spravedlivém světě. Byron Farill, syn rančena z Videmosu, je otcem poslán na Zemi studovat a současně pátrat po starobylém dokumentu, který by pomohl odboji. Noc před promocí je však téměř zabit a jen náhodou se mu podaří uprchnout. Na útěku se seznámí s půvabnou, ale tvrdohlavou Artemisií, dcerou vládce planety Rhodie. Po mnohých zvratech se dvojici podaří onen důležitý dokument nalézt.

Ukázka z knihy

1 089 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by Roman Štědronský — 2.4.2013 @ 9.21

  Jsem rád, že to vychází, ale nerozumím tomu, že z ekonomických důvodů se nevydá paperback ale hardback? Vysvětlí mi někdo, jak to funguje? To všichni touží jen po pevné vazbě?

 2. Komentáře by Martin Sust — 2.4.2013 @ 9.36

  Vázané knihy se skutečně v některých případech (např. zde u klasiky od velmi známého autora) mohou lépe prodávat. Každopádně zde chtěl Triton pokud vím vydat vázanou knihu v rámci edice Fantastika a k tomu v menším nákladu pro sběratele i chybějící svazek malé brožované řady, k čemuž však z ekonomických důvodů nedojde.

 3. Komentáře by Roman Štědronský — 2.4.2013 @ 14.51

  Aha, takže jen jedno vydání namísto dvou. To už mi smysl dává. Martine, díky.

  Jinak si nevzpomínám, že bych kdy u beletrie preferoval knihu v pevné vazbě. Vždy mě zajímal více obsah než forma, možná odtud pramení moje inklinace k elektronickým knihám… (Jsou ale knihy, kde si zatím jinou formu představit nedovedu, příkladem budiž nádherně vypravená encyklopedie Evoluce – Příběh člověka, kterou právě dočítám/doprohlížím.)

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.