Ocenění

Dům Na Kopci konečně v českém překladu! (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 9 července 2015 8.55

Ty nejlepší hororové antologie vydané v českém překladu, ať už jde o Tichou hrůzu sestavenou Tomášem Korbářem či o Hlas krve Ivana Adamoviče, by se jednoduše neobešly bez povídek Shirley Jacksonové. Ne náhodou se od roku 2007 udělují Ceny Shirley Jacksonové právě výjímečným temným příběhům a mezi jejich laureáty nechybějí Stephen King či Neil Gaiman (a vedle nich kupříkladu i K. J. Fowlerová za povídku Bar Pelikán). Ostatně King i Gaiman se netají obdivem k dílu slovutné americké spisovatelky, kterou se nechali v mnohém inspirovat. U nás sice známe její nejznámejší kratší práce, ale jeden z nejzásadnějších hororových románů dvacátého století se v českém vydání objevuje až nyní, po zásluze ilustrovaný a opatřený obsáhlým doslovem, jak se na práci takového významu sluší…

Dum_na_kopci

Shirley Jacksonová: Dům Na Kopci

vázaná, překlad Anna Urbanová, obálka Martina Nožičková, 248 stran, 289 Kč

Do starého domu zvaného Hill House přijíždí čtveřice pátračů: odborník v okultních vědách doktor Montague, jeho asistentka Theodora, dědic domu Luke a také mladá dívka jménem Eleanor, o níž se téměř nic neví. Společně se rozhodnou přijít na kloub podivným úkazům, jimiž je dům proslulý. Ten však má s těmito nebohými tvory své vlastní plány.

Oldschoolová hororová klasika patří k nejznámějším dílům Shirley Jacksonové. Na tento román se odvolávají i takové hvězdy temných žánrů, jako jsou Neil Gaiman nebo Stephen King. Už několikrát se o jeho adaptaci pokusili filmaři, ale vystihnout obrazem hrůzu, jak ji slovně vylíčila autorka, se jim většinou nedaří.

Ukázka z knihy:

argo-logo

1 733 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Slavo — 9.7.2015 @ 11.29

    Ešte by sa dalo doplniť, že vyjde aj v elektronickej podobe. Ja osobne horrorové romány nečítam, pamätám si len Nekroskopa a možno Nightflyers od Martina. Ale keďže sa jedná o klasiku a ukážka vyzerá dobre, asi urobím výnimku.

  2. Komentáře by Toolshed — 9.7.2015 @ 14.46

    Paráda a naozaj pekné prevedenie.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.