Ocenění

Jakou cenu zaplatí král Ana za korunu Élladu? (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 6 června 2013 7.15

Po více než dvaceti letech se opět vracíme do úžasného světa fantasy ságy Wetemaa, kterou Adam Andres alias Veronika Válková poprvé představil(a) už v roce 1992. Od té doby jsme se mohli těšit z dalších pokračování počínaje románem O cestě do Jižního Edagwonu (1995) a dále tituly Hrútvang (1996), Sága o Halldorovi z Mortaluny (2004), Rytíři kněžny Rhonwen (2004) a Sága o Wannovi, synu Orlygově (2006). Nedávno se první tři svazky ságy objevily ve svém druhém vydání pod hlavičkou edice Pevnost. A nyní se díky nakladatelství Straky na vrbě dočkáme hned dvou prequelů v jednom svazku. Jedna z nejobsáhlejších a nejdéle vycházejících fantasy ság na českém trhu slaví po sedmi letech svůj návrat!

Adam Andres: Wetemaa – Koruna Élladu (a Rytíři krále Ana)

obálka Jana Šouflová, ilustrace Petr Kopl, 390 Kč, vyjde 13. června 2013

Sedm rytířů, kteří mají změnit osud země Éllad. Sedm vyvolených, kteří budou psát její dějiny. Sedm válečníků, kteří mají pokořit Ottwaru, zemi čar a kouzel. Ale stačí, aby jediný zemřel, a věštba se nenaplní!

Jedno po druhém padají knížectví pod nadvládu Sutriwaxů, jejichž moc již sahá od mořských břehů k úpatí pohoří Dankradu. Jen Ottwarané ještě vzdorují, národ, v němž se rodí nejvíce čarodějek a mágů…  Přední Ottwaru získáš láskou, pravila věštba knížeti Anovi, a Zadní Ottwaru ovládneš, až se zmocníš jejího srdce. Jak mylně si Ane věštbu vyložil, jakou cenu bude muset zaplatit za to, aby si na hlavu vložil korunu Élladu, a jakou cenu bude celá země Éllad platit za jeho jedno jediné chybné rozhodnutí!

Příběh z dob, kdy po zemi kráčeli synové bohů; kdy i bohové přišli pohlédnout na bitvy smrtelníků a dokázali být stejně štědří, jako nesmiřitelní ve svém hněvu.

852 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.