Ocenění

Jan Hlávka zaslechl Zpěv Lamie

Autor | Aktuality | Pondělí 27 února 2012 8.05

Jan Hlávka publikoval řadu kratších prací převážně v Ikarii, i když poslední dobou se několikrát objevil také v Pevnosti. Spolu s Janou Vybíralovou pak v edici Pevnost publikoval rovněž fantasy román Dračice, který si u fanoušků žánru vydobyl velmi slušné přijetí. Rád navštěvuje rovněž cizí světy, ať už je to svět seriálu Star Trek nebo české románové série JFK. Hlávkův poslední román patří právě do světa JFK, stejně jako předchozí tituly Zatmění a Odplata 1,2. Je to tak trochu škoda, že se víc nevěnuje vlastní tvorbě, ale o to větší radost mají příznivci agenta Johna Francise Kováře, kteří se po několika odkladech dnes konečně dočkají nového dobrodružství z jeho světa. Pokud světy JFK nenavštěvujete, můžete jen doufat, že se Jan Hlávka třeba jednou objeví i na stránkách XB-1 s nějakou pořádnou science fiction!

Jan Hlávka: Zpěv Lamie (X-Hawk 2)

brožovaná, obálka Petr Vyoral, 192 stran, 169 Kč

Zvláštní agent Průzkumné divize Tom Feny už zažil lepší časy. Teď přichází s parťákem Matesem, kocourem neobyčejných schopností, na okrajovou základnu dokončit agenturní výzkumný projekt, o němž netuší zhola nic. Zato rychle zjišťuje, že na Komunikační stanici VL 624 panují zvláštní pořádky – a bude hůř. Protože lord X-Hawk, už brzy vládce celého multiverza, se rozhodl pobavit menší hrou a uštědřit Agentuře lekci. Spolu s Tomem tak přichází bytost, která tu rozhodně nemá co pohledávat, po Praze se začínají objevovat zohavené mrtvoly a nocí zní sladký zpěv lamie. Pro ty, co ho uslyší, bývá často tím posledním.

Více informací (včetně ukázek z díla) najdete na stránkách autora.

2 148 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by BorgDog — 27.2.2012 @ 13.13

    Moc díky za překvapivou a zcela nevyžádanou reklamu! 🙂 Udělala mi opravdu radost a doufám, že se kniha bude líbit!

  2. Komentáře by Martin Sust — 28.2.2012 @ 7.43

    Na stránkách XB-1 vždy a rádi podporujeme českou fantastiku, science fiction zvláště. Jsme rádi, že reklama udělala radost a rovněž doufáme, že se kniha bude líbit!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.