Ocenění

Jeníček a Mařenka – na čarodějnice s kulometem

Autor | Aktuality | Úterý 11 září 2012 7.25

Pohádku o Jeníčkovi a Mařence známe všichni. Drsný příběh o zlé maceše, ušlápnutém otci a odložených dětech nucených uprostřed temných lesů bojovat o holé přežití s ježibabou (která se ale na jednu stranu dost možná jenom snažila zachránit si střechu nad hlavou) způsobuje dětem trauma už po generace. 28. února příštího roku se konečně dočkáme stovky let očekávaného pokračování děsuplné klasiky, který se, jako správné psychologické drama, zaměřuje na problémy dnes už dospělé dvojice hlavních protagonistů a jistě nám patřičným způsobem vysvětlí, proč není dobré nechávat své potomky jenom tak u cesty, když se jich potřebujete zbavit. Jednoho krásného rána byste totiž mohli zjistit, že jsou pořád naživu, zabíjejí pro peníze a mají fakt spoustu zbraní. Zkrátka že je čas začít se modlit.

I když by sledování pomsty vykonané na rodičích mohlo mít něco do sebe, Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic se budou ubírat trochu jiným směrem. Jádro příběhu ovšem zůstává stejné. Po vzoru předlohy sourozenci nakopali důchodkyni z perníkové chaloupky vrásčité pozadí, načež ji připekli v troubě a uvědomili si, že likvidace čarodějnic je džob, jenž má docela budoucnost. No a prásk! Posuňme se o patnáct let do budoucnosti a stojí před námi duo profesionálních lovců satanových nevěstek, jaké tu ještě nebylo – s palnými zbraněmi a heslem najít a zabít na rtech. Žádné pronásledování, vyslýchání na mučidlech a hranice, dobře mířená kulka vyřeší vše.

Van Helsing? Kletba bratří Grimmů? Ne, Jeníček a Mařenka!

Jako Jeníček s Mařenkou se představí dvojka Jeremy Renner a Gemma Arterton a záporačku Muriel si střihne Famke Janssen. V dalších rolích se objeví třeba divácky vděčný Peter Stormare nebo Zoë Bell. Z traileru film působí jako zábavný mix akční komedie a fantasy, což je poněkud s podivem, vzhledem k režisérovi, kterým není nikdo jiný, než Tommy Wirkola. Nor, stojící za tak strašidelnými záležitostmi jako Kill Buljo (2007) a Mrtvý sníh (2009), nevzbuzuje příliš pozitivní myšlenky, nicméně by samozřejmě byla škoda zavrhnout snímek předčasně. Zvlášť, když na první pohled vypadá tak dobře!

887 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.