Ocenění

Jim Butcher vystaví Harryho Dresdena další zkoušce (ukázka)

Autor | Aktuality | Pátek 16 srpna 2013 7.15

Jim Butcher se u nás hezky zabydlel a vedle populárního Harryho Dresdena to zkouší i se svou méně známou románovou sérií Kodex Alera. Ovšem Harry tu byl první a stále poutá nejvíc pozornosti. Nakladatelství Triton nám začátkem září představí už šestý svazek jeho paranormálních dobrodružství (celá série čítá v současnosti čtrnáct románů a jednu povídkovou sbírku). Pod temnou obálkou Chrise McGratha se skrývá příběh záhadných vražd hereček pornofilmu, ale nebyl by to Harry aby si s tím neporadil. A my se třeba jednou v českém překladu dočkáme nejen jeho literárních příběhů, ale i televizního seriálu, komiksu či RPG hry. Vždyť Harry Dresden je dnes už legendární postavou v subžánru městské fantasy…

Jim Butcher: Oko zla (Harry Dresden, díl šestý)

brožovaná, překlad Zdeněk Uherčík, obálka Chris McGrath, 496 stran, 299 Kč

vydá nakladatelství Triton 9. září 2013

Harry Dresden, jediný profesionální čaroděj v Chicagu, už zažil horší věci než je utajené vyšetřování na natáčení filmu pro dospělé. Na novém případu je však něco velice podivného. Producent filmu je přesvědčen, že se stal terčem mocné entropické kletby, zatímco v jeho okolí za zvláštních okolností umírají pouze ženy.

Harry se případu ujal na prosbu svého přítele Thomase, upíra, jemuž není radno příliš věřit. Upírův osobní zájem na celé záležitosti odhalí teprve poté, co se seznámí s jeho rodinou. Zjistí, že Thomasův rodokmen skrývá překvapivé tajemství, které změní Harryho život už navždy.

Ukázka z románu:

625 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Aleri — 16.8.2013 @ 14.16

    Šestý? Kdy vyšel pátý? To mi tak nějak úplně uniklo 🙂

  2. Komentáře by Martin Sust — 16.8.2013 @ 15.02

    Masky smrti vyšly letos v lednu.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.