Ocenění

Johnny Depp prochází Temné stíny

Autor | Aktuality | Úterý 20 března 2012 7.30

O Timu Burtonovi jsem psal minulý týden v souvislosti s jeho chystaným Frankenweeniem (premiéra 11. října), ještě před ním se ale dočkáme jiného počinu tohoto režiséra s nezaměnitelným stylem. Temné stíny se v kinech objeví už 10. května a jejich cílovou skupinou je pravděpodobně kdokoliv, komu lezou krkem ze všech stran se valící upírské slaďárny. Co takhle inteligentní, atmosférické a trochu klasičtější podání příběhu jednoho nedobrovolného krvesaje? Tedy klasičtější v tom smyslu, že se ústřední postava neleskne na slunci a neřítí se třístovkou po lese, jinak je její osud poměrně originální. I když jde vlastně o celovečerní remake stejnojmenného televizního seriálu, takže by možná byly namístě námitky, ale předlohu si stejně už asi moc lidí nepamatuje…

Jak už padlo, hlavním (anti)hrdinou je upír, Barnabas Collins. Samozřejmě ne z vlastní vůle, ale pakliže naštvete čarodějnici, je tohle pořád ještě menší zlo. Vždycky můžete dopadnout jako ropucha, nebo třeba sandál. Jenže pokud jste najednou mrtvolně bledý, z pusy vám trčí dvojice špičáků a, co je důležité podotknout, žijete v osmnáctém století, je nutné počítat s menší nespokojeností běžného obyvatelstva. Ani Barnabas to neměl lehké. Skončil na hranici. To upíra nezabije, ale na lehkou ztrátu vědomí očividně postačí. No a tak se mladý pan Collins probouzí v rakvi, o více než dvě stě let později.

Johnny Depp si spolupráci s Timem Burtonem užívá jako vždy.

Rok 1972 je pro Barnabase, původně žijícího (a později i nežijícího) ve viktoriánské době, trochu šok. O to větší, když se vrátí na kdysi velkolepé panství, z něhož se během let staly zpustlé trosky, a setká se s potomky svého rodu, jež do jednoho skrývají nějaké ty kostlivce ve skříni. Největším překvapením je ale opětovné shledání s čarodějkou Angelique, která k němu pociťuje zášť i po takové době.

Trailer se kupodivu na internetu objevil až minulý týden. Necelé dva měsíce před premiérou.

Podobně jako v původním seriálu i nová reinkarnace Temných stínů bude zřejmě vystavena primárně na dialozích, což není vůbec špatně, vzhledem k míře vtipů v upoutávce výše. V hlavní roli uvidíme oblíbeného Johnnyho Deppa, jemuž je postava Barnabase šitá na míru, Angelique si střihne Eva Greenová a v rolích vedlejších se představí Helena Bonham Carterová, Michelle Pfeifferová, Jackie Earle Haley, Chloë Grace Moretzová nebo Christopher Lee.

 

649 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.