Ocenění

Juraj Červenák zaleje útesy Arkony krví (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 18 dubna 2013 7.15

Pokud nás nešálí neustálým civěním do monitoru zdegenerovaný zrak, mělo by nakladatelství Brokilon koncem dubna vydat nového Červenáka společně s reprintem Vladimíra Šlechty, což nám společně s Miévillem a dalšími peckami pořádně provětrá už tak bídně zásobené portmonky. Co se dá dělat, nový Červenák je jasná koupě a navíc dokončení dvoudílného románu, na jehož stránkách se k nám vrací Černý Rogan a Goryvlad. Tohle je prostě klasická nabídka, která se neodmítá. Jako tradiční bonus se můžeme těšit na obálku Michala Ivana, bez něhož si knihy populárního slovenského fantasy barda snad ani neumíme představit. Tedy vzhůru proti proudu času do temných dob hrdinských činů a temné magie…

Juraj Červenák: Zlato Arkony – kniha druhá

brožovaná, překlad Robert Pilch, obálka Michal Ivan, 430 stran, 298 Kč

Nad Rujánou zní válečné rohy. Vojska z Volinu a Štětína míří na posvátný ostrov, aby ho ohněm a ocelí očistila od cizí havěti. Démoničtí potomci severských bohů jsou ale odhodláni udržet Rujánu v područí a Rány v otroctví, i kdyby si měli na pomoc přivolat zkázonosné záhrobní mocnosti.

Černokněžník a jeho vlčí průvodce sbírají odvahu a sílu pro boj s nevídaným protivníkem. Do útesů Arkony buší krvavý příboj, ve vodách vnitřního zálivu se cosi probouzí a vysoko nad ostrovem krouží tajemný bílý krkavec. Schyluje se k válce bohů.

Zlato Arkony 2 je epickým vyvrcholením dvoudílného románu, kterým pokračují dobrodružství Černého Rogana a vlka Goryvlada. Juraj Červenák, nejúspěšnější autor historické fantasy na Slovensku a v Česku, vás zve na další výpravu do světa slovanských hrdinů, bohů a démonů.

Ukázka z knihy:

Profil autora:

Juraj Červenák se narodil 16. června 1974 a k psaní se nejprve dostal přes oblíbený komiks. Posléze se však pod pseudonymy George Callahan a Thorleif Larssen odhodlal i k psaní románů. Od roku 1997 začal spolupracovat se slovenským časopisem Fantázia a v dalších letech se stal jednou z nejpopulárnějších tváří časopisu Pevnost, kde stejně jako na stránkách Česko-Slovenské filmové databáze přináší čtenářům informace ze světa filmu. Po románech věnovaných barbaru Conanovi přišel s vlastním fantasy hrdinou – Černým Roganem, jehož dobrodružství zasadil do evropských historických reálií. Po trilogii Černokněžník doplněné povídkovou sbírkou se pustil do ambiciózního obsáhlého cyklu Bohatýr, s nímž se mu definitivně podařilo stát se nejpopulárnějším autorem fantasy na domácím trhu. Od té doby se v jeho románech vystřídal hrdinný Bivoj s odvážným kapitánem Báthorym, aby se autor opět vrátil k oblíbenému Černému Roganovi a vlku Goryvladovi. Jeho knihy vyšly mimo Čech a Slovenska rovněž v Polsku a Rusku, je také zřejmě jediným slovenským spisovatelem, jemuž se podařilo publikovat na stránkách legendárního časopisu Weird Tales. Více informací najdete na webu www.cervenak.sk.

1 257 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.