Ocenění

Kapitán Elánius prožije nepříliš klidnou dovolenou…

Autor | Aktuality | Úterý 5 června 2012 8.00

Letos Talpress válí, o tom není sporu. Fanouškům už nabídl další díly populárních sérií Charlese Strosse a G. R. R. Martina, rozjel nové cykly Brandona Sandersona a Daniela Foxe (alias Chaze Brenchleyho), čerstvě se blýskl Anatémem od Neala Stephensona a už kutí i poslední (devětatřicátou!) Zeměplochu od Terryho Pratchetta! Teď ještě vydat závěrečný svazek Malazské knihy padlých a přihodit k tomu dalšího Milese Vorkosigana (Cryoburn) i pro méně zfanatizované čtenáře a rozhostí se spokojenost vůkol až do daleka. Tohle je v podání Talpressu prostě nemilosrdný a ničím neomluvitelný útok na neustále se tenčící úspory krizí stíhaných čtenářů! Navíc mám pocit, že si v příštím roce půjde Vlastimír Talaš i pro nějakou tu sošku od Akademie SFFH… Přál bych mu to.

Terry Pratchett: Šňupec

brožovaná, překlad Jan Kantůrek, obálka Paul Kidby, 512 stran, 320 stran, vyjde ve druhé polovině června

Velitel Samuel Elánius se cítí skvěle. Přesto je více méně okolnostmi (méně) a svou milovanou ženou Sibylou (více) přesvědčen o tom, že potřebuje dovolenou, která prospěje jak jemu, tak malému Samíkovi. Venkovská idylka je nádherná, ale nudná. Jenže jak říká Elánius: „Kde jsou policajti, tam je zločin!“ Brzy se i v Hrabství začnou vynořovat různé menší i větší záhady, a už to není jen to příšerné venkovské ticho, co nedává Elániovi spát.

Co se to v Hrabství stalo před lety? Co o tom ví místní kovář Zafrkoň? A kam se najednou poděl? Zabil ho Elánius, jak by ráda dokázala místní smetánka, hlavně mladý lord Gravid Rzezacz? Má s tím něco společného bývalý policista Jeminák, zdejší hospodský? A co místní skřeti a jejich schránky unggue? Pašuje se v Hrabství opravdu jen tabák? Získá malý Samík do své sbírky konečně vytoužený sloní trus? A provdají se dívky – šesterčata Orobincova? To vše řeší Elánius za skvělé pomoci nedostižného Jeefese, který nemá konkurenci. Terry Pratchett znovu tak, jak ho mají čtenáři rádi.

952 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Pepa62 — 5.6.2012 @ 17.59

    Vidím to taky tak.Talpress slaví 20 let a slaví tím nejlepším možným způsobem.Vydává skvělé knížky a to je sotva polovina roku!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.