Ocenění

Kevin Hearne představí pěkně prohnaného druida!

Autor | Aktuality | Středa 13 června 2012 8.00

Nakladatelství Laser-books se v letošním roce dočkalo už páté Ceny Akademie SFFH pro nejlepší nakladatelství roku v řadě a to je samozřejmě třeba náležitě oslavit. Třeba novou řadou knih. Ve svém portfoliu se Laser-books zaměřuje na ctitele rozmanité fantastiky od mistrovských děl science fiction až po moderní díla fantasy, ovšem vždy je prostor na zlepšení a nabídku pro nové čtenáře. Všechny milovníky pestré, zábavné a čtivé fantastické tvorby, co má styl a šmrc, potěší nová edice STYLE. A začíná se pěkně zostra jednou z nejzábavnějších knih posledních několika let – skvělou urban fantasy Prohnaný od Kevina Hearneho, prvním svazkem Kronik železného druida. Máte-li rádi městskou fantasy tak trochu ve stylu Simona R. Greena, pak zbystřete pozornost, tentokrát se nádavkem dočkáte i pořádné dávky humoru!

Kevin Hearne: Prohnaný

brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Gene Molicca, 272 stran, 259 Kč

Atticus O’Sullivan, poslední druid, si poklidně žije v Arizoně, provozuje okultní knihkupectví a ve volném čase na sebe bere zvířecí podobu a vyráží na lov se svým irským vlkodavem. Sousedé a zákazníci ho znají jako pěkného potetovaného jednadvacetiletého Ira – ale ve skutečnosti nemá jednadvacet let, ale jednadvacet století. Nemluvě o tom, že čerpá sílu ze země, oplývá břitkým rozumem a nosí ještě břitčí meč známý jako Fragarach neboli Odpovídač.

Po tom však touží jeden pořádně naštvaný keltský bůh, který prohání Attika po celá staletí. Nyní ho konečně vystopoval a Atticus bude potřebovat všechnu svoji sílu a k tomu pomoc svůdné bohyně smrti, upířího a vlkodlačího právníka, sexy barmanky a trochu toho starého dobrého irského štěstí, aby se mu podařilo nakopat pár keltských zadků a zachránit si krk.

Svižná a zábavná městská fantasy se v zahraničí dočkala bouřlivého úspěchu a potěší všechny ctitele dobrodružných příběhů, obzvláště pak fanoušky Simona R. Greena či Jima Butchera, tentokrát se ale dočkáte i pořádné dávky pěkně vypečeného humoru.

STYLE – knihy, které mají jiskru

951 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 4 »

 1. Komentáře by hromotlk — 18.6.2012 @ 16.03

  ďalšia kniha, ktorá prevzala obálku z originálu…
  že by sa Tallpress len vyhováral, že obálky na Píseň Ledu a Ohně sú drahé???

 2. Komentáře by Martin Sust — 18.6.2012 @ 20.36

  To si nemyslím, nic takového jsem ze strany Talpressu nezaznamenal. Z praxe vyplývá, že zahraniční obálky jsou naopak ve většině případu levnější. Talpress tak spíše podporuje domácí tvůrce, než by se snad snažil ušetřit.

 3. Komentáře by hromotlk — 18.6.2012 @ 21.03

  na jednej sociálnej sieti sa to riešilo, Talpress napísal, že je to drahšie…
   

 4. Komentáře by Martin Sust — 19.6.2012 @ 7.35

  V jeho případě to tak mohla být. Ačkoli možných obálek na tuto sérii je poměrně dost a autorem jedné z řady je tuším i Larry Rostant, jeho obálky se tu objevují vcelku běžně. Samozřejmě jde i o cenu domácích obálek, ta může být také různá…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.