Ocenění

King na výletě časem do černého dne amerických dějin

Autor | Aktuality | Pondělí 29 října 2012 8.15

23. listopadu 1962 – černý den v historii Spojených států je jedním z nejlákavějších dnů pro všechny cestovatele časem. Cíl je to poměrně blízký, proč se tedy k němu nevydat na stránkách nového románu fenomenálního spisovatele Stephena Kinga. Zabrání jeho hrdina, středoškolský učitel angličtiny, atentátu na amerického prezidenta Johna F. Kennedyho a změní tak tok dějin? Zapíše se King tímto literárním dílem do dějin subžánru alternativní historie? Nakladatelství Beta – Dobrovský chystá novinku na 30. listopadu 2012 jako předvánoční dar všem ctitelům díla krále hororu, jenž se znovu vydal za hranice svého tradičního žánru. Úctyhodných 736 stran slibuje propracovaný pohled do doby na přelomu 50. a 60. let, do Ameriky silničních korábů a zářivých hudebních a televizních hvězd.

Stephen King: Dallas 63

vázaná, 736 stran, 549 Kč, vydává Beta – Dobrovský 30. listopadu 2012

Dne 23. listopadu 1962 otřásly Dallasem tři výstřely. Prezident Kennedy zemřel a svět se změnil. Kdybyste měli možnost změnit dějiny, udělali byste to? Stály by ty důsledky za to?

Stephen King zve čtenáře na cestu časem do 50. let minulého století – pryč ze světa i-podů a mobilních telefonů do světa Jamese Deana a obrovských bouráků až ke dni, kdy bude JFK zastřelen, ledaže…

Jake Epping je pětatřicetiletý učitel angličtiny na střední škole v Lisbon Falls, stát Maine, který si přivydělává učením v jednom vzdělávacím programu pro dospělé. Netrvá dlouho a Jake dostane od jednoho ze studentů slohovou práci – pochmurný, drásavý příběh vyprávěný v první osobě o jisté noci před padesáti lety, kdy se otec Harryho Dunninga vrátil domů a kladivem zabil svou matku, sestru a bratra – a přítel Al, který vede místní bistro, Jakeovi prozradí tajemství: jeho skladiště je portálem do roku 1958. Vyšle Jakea na šílenou – a šíleně nemožnou – misi, při které se má pokusit zabránit vraždě Kennedyho. A tak začne Jakeův nový život pod jménem George Amberson v novém světě, kde žije Elvis, JFK, neklidný samotář Lee Harvey Oswald a krásná středoškolská knihovnice Sadie Dunhillová, která se stane láskou Jakeova života – života, který porušuje všechna běžná pravidla času.

King svou neobyčejnou sugestivní mocí spřádá reálie a kulturu jiné doby do příběhu, který čtenáře pohltí eskalujícím napětím. Kniha patří k vynikajícím románům typu CO KDYBY? Kombinuje to nejlepší z Kinga: sugestivní napínavé vyprávění a epickou šíři záběru.

1 092 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by Martin — 29.10.2012 @ 18.20

  Na tohle jsem opravdu zvědavý. 🙂

 2. Komentáře by virtas — 29.10.2012 @ 18.35

  Konečně zase pořádná bichle. 🙂

 3. Komentáře by Dilvermoon — 5.11.2012 @ 9.54

  Další koupě téměř jistá.
   
  Mimochodem – koukám, že virtasova avatara jsem měl asi rok jako tapetu.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.