Ocenění

Nechte se naverbovat Marko Kloosem! (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 25 ledna 2017 15.00

Vítejte v zářivé budoucnosti. Život v metroplexech a jejich betonových čtvrtích pro nejnižší majetkovou vrstvu je vskutku pestrý: můžete šmelit se zbraněmi či s přebíjeným střelivem, nebo se můžete nechat přepadnout gangem, případně hned za dveřmi koupit kulku do hlavy. Jednadvacetiletý Andrew už ale takhle dál žít nechce a nechá se naverbovat do ozbrojených složek. Pozemský svět je nejen rozdělený na obří aliance, ale také každou chvíli zmítaný nějakou tou těžce ozbrojenou sociální bouří, a tak je pořád s kým bojovat. Jestli mu ale nelidský trénink i nemilosrdný způsob vyřazování připadají jako dobrá protiváha za skutečné jídlo, čisté bydlení a náklonnost dívky jménem Halleyová, pak možná brzy změní názor…

Kloos_Smlouva-ukazka

Marko Kloos: Smlouva na život

brožovaná, překlad Petra Kubašková, obálka Chris McGrath, 272 stran, 259 Kč

Píše se rok 2108 a Severoamerické společenství praská ve švech. Nemajetní občané, jako je Andrew Grayson, mají jen dvě možnosti, jak uniknout z obytných komplexů plných zločinu a špinavého obchodu, kde je člověk odkázán na příděl dvou tisíc kalorií obsažených v jídle bez chuti. První možností je vyhrát v loterii a získat letenku na některou z mimozemských kolonií. Druhou možností je vstoupit do služby.

Výhra v loterii je vzdáleným snem, a tak se Andrew rozhodne dát se k ozbrojeným složkám s vidinou pořádného jídla, slušného žoldu a nakonec možná i letenky pryč ze Země. Jakmile však zahájí zdánlivě slibnou kariéru, brzy zjišťuje, že dobré jídlo a kvalitní zdravotní péče jsou draze vykoupeny… a že v osídlené galaxii číhá daleko větší nebezpečí, než jaké představují vojenští byrokraté nebo gangy ovládající chudinské čtvrti.

Ukázka z knihy:

fantom-logo-small

1 087 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.