Ocenění

Komiks Drsná škola je tu v limitované sběratelské edici

Autor | Aktuality | Středa 20 března 2013 7.45

Komiksové nakladatelství Comics Centrum spustí dnes na svých stránkách prodej speciální edice světoznámého komiksu Drsná škola (Hard Boiled) scenáristy Franka Millera. Prodej komiksů v unikátní sběratelské úpravě odstartuje ve 12 hodin. Sto kusů Drsné školy vyjde v originální sběratelské edici v ručně vyrobeném pouzdře s pořadovým číslem a certifikátem ke každé knize. K dostání bude za Kč 1500,-. Klasické vydání komiksu Drsná škola bude k dispozici na pultech knihkupectví i na e-shopu vydavatele koncem března za Kč 699,-. Na vydání pracovali v Comics Centru téměř dva a půl roku a pečlivě digitálně restaurovali celý původní americký komiks.

Jedná se o unikátní možnost koupit takto upravenou verzi, která je tak celosvětovým unikátem. „Drsná škola je jedinečný a zajímavý komiks, který vyniká naprosto úžasnou, možná až maniakálně detailní kresbou. Komiks vyjde ve zvětšeném formátu, aby kresby ještě lépe vynikly. Jelikož jsme celý komiks jako první v našem nakladatelství digitálně restaurovali, bude mít svoji celosvětovou premiéru právě v České republice. Pro fanoušky, kteří si cení kvality a chtějí mít doma speciální kousek, který bude nabývat na hodnotě, jsme připravili sto certifikovaných číslovaných kusů v pouzdře,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Drsná škola byla inspirována povídkou Philipa K. Dicka Elektrický mravenec. Komiks napsal úspěšný scenárista Frank Miller, autor Sin City 300: Bitva u Thermopyl. Komiks uchvacuje více než dvacet let od svého vzniku svojí neskutečně detailní kresbou Geofa Darrowa. Jeho kresby ovlivnily výtvarnou stránku filmu Blade Runner, později se Darrow přímo podílel na výtvarných návrzích filmu Matrix. Za své dílo oba obdrželi komiksového Oscara – cenu Willa Eisnera.

První speciální edici komiksu připravil Václav Dort poprvé již v roce 2002. Tehdy u příležitosti vydání první knihy série Hellboy vyšlo 150 kusů knihy Hellboy: Sémě zkázy v pevné vazbě potažené kůží nebo plátnem se zlatoražbou. Speciální edice jsou nejen v zahraničí, ale i u nás velmi ceněným sběratelským artiklem obzvlášť u kvalitních a povedených titulů. „Od začátku prodeje byly tehdy během dvou hodin obě verze vyprodané. Poslední kniha byla poté v jednom pražském knihkupectví vydražena. V posledních letech jsme si všimli, že se verze s koženou vazbou prodávají za cenu převyšující deset tisíc korun. Jde tak o velmi cenné sběratelské kousky, které se vyplatí vlastnit,“ doplnil Václav Dort. Speciální edice komiksu Drsná škola vychází v limitované edici pouze 100 číslovaných výtisků a bude obsahovat: knihu ve vázané vazbě se zvláštním listem se slepotiskovou pečetí a číslem, barevný plakát obálky prvního sešitu původního amerického vydání ve formátu A3, potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem jednotlivých výtisků 1 až 100. Vše bude uložené v ručně vyrobeném pouzdře na knihu.

874 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.