Ocenění

Hurá kolektiv Vás srdečně zve na prezentaci komiksu Pán Času!

Autor | Aktuality | Středa 4 dubna 2012 7.30

Domácí komiksová scéna je sice čím dál bohatší, ale zase tolik projektů zajímavých i pro čtenáře science fiction se poslední dobou nerodí. O to víc pozornosti si zasluhuje blížící se kompletní vydání Pána času kreslíře Honzy Bažanta a scenáristy Filipa Nováka, které stránky XB-1 přirozeně střeží okem ostřížím. Pán času totiž není zajímavý pouze díky žánrovému zařazení, nabízí rovněž elegantní a patřičně efektní kresbu podloženou svižným, atraktivním scénářem. Stačí se jen přesvědčit a odkrýt dramatické životní osudy Erlioze Menta, cestovatele v čase pronásledovaného hrozivými Strážci času. Dlouho očekávaná kniha vychází tento měsíc a její křest proběhne 16. dubna 2012 ve 20 hodin v pražském Bio OKO, kam jsou všichni příznivci českého komiksu samozřejmě zváni.

Svědectví o neúmyslném putování Erlioze Menta do hlubin Záčasí, kde mu nakonec nezbylo, než začít hledat sám sebe. Tento záznam byl devětkrát zpožděn v lineární diskontinuitě, sedmkrát ztracen a opět nalezen v záhybech mintů, pětkrát navrácen cenzurou Strážců Času k přepracování, třikrát vymazán z kalendáře – aby se konečně vynořil z hlubin času.

Podle zaručených zvěstí, získaných přímo od Subchroniků a potvrzených z nitra cestovního Krtka od všeznalých Pahub, se kniha poprvé zjeví 16.dubna 2012 v 20 hodin v sektoru zvaném Bio OKO! 

Není vyloučené, že Záčasí spolu s komiksem vyvrhne také nějaké Strážce, proto doma  nezapomeňte svoje cvrčáky!

Pán času je příběh člověka, natolik stresovaného nemilosrdným tokem času, že jej dožene k nutnosti konstrukce přístroje, umožňujícího čas zastavit.

Jeho představa, že tím vyřeší své trauma, však dostává za své hned v prvních okamžicích poté, co se mu čas skutečně zastavit podaří. Zjišťuje, že se stal zajatcem jakéhosi mezičasí, světa, který existuje právě v zastaveném čase a který zdaleka není místem, kde se nic neděje. Naopak, Erlioz Ment se takřka okamžitě dostává do ohrožení života – svět, ve kterém se ocitl je sám o sobě mnohem krutější, než ten který opustil. Nebezpečí číhá na každém rohu, na každé časové vyvýšenině, a nelze tu snad na nikoho spolehnout.

Navíc Erlioze Menta začínají pronásledovat hroziví Strážci času. Nebýt bizarní postavy průvodce, rakera Ituka, který se jej ujme, nezůstal by v Mezičasí naživu dlouho…

Příběh o Pánu času však není jen příběhem o snaze hlavního hrdiny znovu spustit kauzalitu normálního času a vrátit se do normálního světa, ale postupně se stává i cestou za pochopením relativity rychlosti plynutí života i o smíření se sama se sebou.

Cesta Pána času započala v roce 2005, kdy na osobu Erlioze Menta a jeho pokusy s časem poprvé upozornil prolog jeho příběhu v časopisu Aargh!.

Vzápětí prosákly čerstvé zprávy ze Záčasí v sešitové brožuře vydané Spolkem přátel Jednotného Času „Hurá kolektiv“. Toto černobílé svědectví o ohromující  existenci bizarního života pod povrchem naší časové hladiny bylo na dlouhé dva roky jediným záznamem o osudech nezvěstného cestovatele EM.  

Teprve analýza jeho posledních dnů v našem světě, provedená pomocí regresivní divadelní terapie na Lodi Tajemství napověděla něco málo o jeho osudu. A nyní, téměř po sedmi letech v neznámu, přichází v plných barvách záznam podivuhodného dobrodružství Pána času až k vám.

Hza Bažant & Filip Novák: Pán Času – Přízračná tvář

Pevná vazba s přebalem, 96 barevných stran,cena 299 Kč. 

Vydává Hura Kolektiv o.s. za podpory MKČR.

Více infromací hledejte na stránkách www.hygienickastanice.cz.

579 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.