Ocenění

Kormak Strážce na stopě knížete démonů (preview)

Autor | Aktuality | Pondělí 5 listopadu 2012 8.00

Americký spisovatel William King je dobře znám především díky četným knihám ze světa Warhammeru, kam přispěl nejen do klasického prostředí (populární příběhy Gotreka a Felixe), ale i do jeho science fiction obdoby Warhammer 40.000 (Hvězdný vlk Ragnar). Mimo to česky publikoval také Teraršskou tetralogii a ve své autorské tvorbě pokračuje souborem několika původně elektronicky vydaných novel, jichž se u nás díky nakladatelství Polaris dočkáme v knižní podobě. V překladu osvědčené Olgy Machačové (dvorní překladatelka Joa Abercrombieho) se můžeme těšit na neblaze proslulého žoldnéře Kormaka Strážce a jeho osudy v krutém fantasy světě, v němž se bude líbit zejména ctitelům subžánru sword & sorcery.

William King: Zloděj těl

brožovaná, překlad Olga Machačová, obálka Michael Komarck, 208 stran, 249 Kč, vychází 7. listopadu 2012

Pro svět je to žoldnéř a vrah, brutální zabiják se smrtící čepelí. Ve skutečnosti je Kormak Strážcem, jedním ze skoro vyhynulého řádu těch, kteří přísahali chránit lidstvo před služebníky temnoty.

Ghúlové jsou zloději těl, prastará rasa démonů, kteří se zmocňují lidí, aby v jejich tělech konali dílo zla. Nyní se jeden z nich s pomocí Kormakova trpaslíky vykovaného meče osvobodil ze svého dávného vězení a Strážce jej musí pronásledovat až do strašidelného města na konci světa, aby ukončil jeho hrůzovládu.

Kniha Zloděj těl obsahuje čtyři propojené epizody, které se splétají v epický příběh Kormakova lovu na knížete démonů. Hrdina se při něm setká se spiknutím šílených mágů, armádou vlkodlaků a orčím mistrem meče, ale také s půvabnou alchymistkou a jejím nezdravě poetickým bratrem.

612 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.