Ocenění

Boj o nadřazenost ve vesmíru… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 21 listopadu 2017 13.40

Český spisovatel Jan Kotouč ukazuje, že David Weber a jeho cyklus o Honor Harringtonové mají cílevědomého a odvážného žáka. Knihy z Kotoučovy série Sektor Hirano přinášejí domácím čtenářům rozsáhlé vesmírné bitvy, souboje taktické, strategické i muže proti muži, exotické planety a především hrdiny, pro které je povinnost víc než život. Aktuálně vydaný román Cíl: Kasimir uzavírá řadu tam, kde to kdysi všechno začalo: u planety Kasimir, která měla představovat naději pro pokračování lidského pokolení ve vzdáleném koutě galaxie. V ostravském nakladatelství Fantom Print nyní sedmidílný Sektor Hirano vychází i v elektronické podobě a připravují se i tištěné reedice všech dosud vyšlých svazků…

Kotouc_Kasimir

Jan Kotouč: Cíl: Kasimir

brožovaná, obálka Petr Willert, 352 stran, 299 Kč

Válka v sektoru Hirano se chýlí ke konci. Po letech konfliktu se nyní Obranná aliance pod velením admirála Tylera dostala na území Kasimirského císařství, mocnosti, která celou krvavou válku začala. Velení aliance chce konflikt rychle dovést ke konci. Na čerstvě dobyté planetě Hepler, jejíž obyvatelé až příliš ochotně převlékli kabáty, se začne shromažďovat největší flotila v historii sektoru Hirano. Kasimirské císařství se nehodlá smířit s porážkou tak lehce a pod vládou ředitelky tajné služby připravuje vlastní plány.

Všechno spěje k rozhodujícímu střetnutí. Na Hepleru už působí nepřátelští agenti. Kromě nich tam je ale i admirál Justina Tarziniová, kapitán Vivian Evansová, kapitán Frederick Boren, major Michael Kowalski nebo seržant Benjamin Decker. Všichni spolu se stovkami tisíc vojáků a stovkami válečných lodí čekají, až admirál Tyler vydá rozkaz k útoku. Cílem je planeta Kasimir.

Ukázka z knihy:

fantom-logo-small

978 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.