Ocenění

Křest Zprávy z Hádu za účasti konstelace hvězd…

Autor | Aktuality | Pátek 2 března 2012 7.30

V pátek 24. února se na smíchovské pobočce Městské knihovny Praha křtila kniha Edity Dufkové Zpráva z Hádu. Hosty přivítala nejen sama autorka, ale i šéf nakladatelství Laser-books Tomáš Jirkovský a redaktorka Helena Šebestová, hrdou kmotrou se stala spisovatelka Františka Vrbenská. Pokud se snad někdo domnívá, že křty poctivých, klasických hard sci-fi jsou nudné, tato akce ho musela vyvést z omylu.  Kniha si smočila obálku v šampaňském, hosté rty ve víně a zakousli něco sýra i vybraných uzenin a autorka se doslova vykoupala v palbě dotazů nejen na knihu, ale i na ni samotnou. A protože mezi tazateli nebyla nouze o jména jako Leonard Medek, Jana Rečková, Honza „Praotec Trekkie“ Pavlík, Egon Čierny, Míla Linc a František Novotný, je jasné, že následující diskuse by patřila k ozdobám nejednoho conu.

Vrcholem večera bylo ovšem dvoje čtení ukázek – jednoho se zmocnil a atmosféru, byť na drsné scéně havárie kosmické lodi, odlehčil známý bouřlivák Jiří W. Procházka a v druhém se nenechala zahanbit ani sama autorka a předvedla, že pokud bude mít chuť, byla by z ní skvělá vypravěčka hororů.

Přejeme Zprávě z Hádu i autorce mnoho spokojených čtenářů a dodáváme, že podle všeho, co bylo na křtu k vidění a slyšení, se o oboje nemusíme ani v nejmenším bát.

612 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.