Ocenění

Krysy a Královské moře – návrat na palubu Chathrandu

Autor | Aktuality | Úterý 30 srpna 2011 11.00

Ponurá, atmosférická obálka mistra Edwarda Millera dává díky své námořnické tématice tušit, že k nám opět připlouvá císařský obchodní koráb Chathrand, jenž se za dramatických okolností ztratil na otevřeném moři v románu Spiknutí Ryšavého vlka z pera amerického spisovatele Roberta V. S. Redicka. Přímé pokračování nazvané Krysy a Královské moře by nám jistě mělo prozradit další osudy tohoto mimořádně mohutného korábu, osudy, jež ovlivňují celý autorem umně vypracovaný svět. Jak je vidět, námořnická fantasy si už i  na našem trhu získává punc solidně reprezentovaného subžánru a dle příznivého ohlasu, jenž doprovázel vydání prvního svazku tetralogie Dobrodružství Chathrandu by ani tentokrát neměla být o čtivé dobrodružství nouze.

Robert V. S. Redick: Krysy a Královské moře

vázaná, překlad Zdeněk Uherčík, obálka Edward Miller, 552 stran, vychází na přelomu září a října

Druhý díl barvité námořní fantasy tetralogie Dobrodružství Chathrandu začíná přesně tam, kde skončilo Spiknutí Ryšavého vlka.

Do Thashiny svatby, která naplní příslib návratu šíleného krále a stane se scénou pro její vraždu, zbývají pouhé hodiny. Pazel zmařil snahu čaroděje o návrat boha, ale obě strany nyní uvízly na mrtvém bodě. Podaří se Thashu zachránit? Je vůbec možné zabránit válce mezi impérii?

Děj knihy se opět odehrává na palubě obrovského prastarého korábu Chathrand, který nyní musí čelit hrůzám nezmapovaných vod, jejich strašlivým bouřím a vírům, které dokáží pohltit celou loď, a přitom objevuje země dávno zapomenuté lidmi ze severu. Po celou dobu svádí krutou a vleklou bitvu s pronásledovatelem sice menším než on sám, zato však stejně houževnatým a dobře vyzbrojeným.

Román Roberta V. S. Redicka zavádí čtenáře hlouběji do labyrintu spiknutí a zrady, který prostupuje jeho dílem od samého počátku. Pokračování úspěšného Spiknutí Ryšavého vlka je skvělým dílem plným složitých zápletek a vzrušujícího dobrodružství. S každou další stránkou čtenář spolu s hlavními hrdiny cítí, že nic nemusí být takové, jak se zdá.

 

995 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.