Ocenění

Kudy vede Cesta do jabloňového sadu? (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 17 ledna 2013 7.15

Ve svém nejnovějším románu nám to prozradí Jana Rečková, kterou jistě všichni znáte nejen ze stránek časopisu XB-1 jako výbornou spisovatelku a překladatelku. Kde bere čas na tak bohatou tvorbu a četné překlady je záhadou, ovšem v obou ohledech si vede nadmíru dobře. Román Cesta do jabloňového sadu se zabývá myšlenkou, kterou lze vyjádřit slovy „něco končí, něco začíná“, v tomto případě se to však týká celých světů, proti jejichž opakovanému Zhroucení bojuje ústřední postava příbahu Jeren. Kniha vychází u nakladatelství Triton stejně jako už dříve autorčina trilogie Údolí žalozpěvu (2008), Loď vrahů (2008) a Sharrahii (2009) či samostatný román Píseň o dveřníkovi (2005). Zdá se, že spolupráce prospívá oběma stranám a lze se tak těšit na další knihy i do budoucna.

Jana Rečková: Cesta do jabloňového sadu

brožovaná, obálka Vladimír Křižan, 368 stran, 329 Kč, vydalo nakladatelství Triton

Jeren, Ier, Ierwgar – tolik jmen mu dali, kolik existovalo světů. Světů, kterým přinášel naději, jejich zkáze však zabránit nedokázal. Zanikaly a hroutily se do sebe působením mocných sil. Během hroucení občas vznikaly Perly uložené hluboko v pomačkané zemi. Bylo však třeba mít se na pozoru, protože dokázaly plnit přání, často tak podivná, a nebo nálezce přenést přes Zhroucení. Někdy.

V každém světě za Zhroucením se Jeren/Ier/Ierwgar stal členem Družiny, která se snažila zabránit zkáze, bojovat proti všemu, co světy ničilo; bez viditelného úspěchu. Už ani nevědí, jak dlouho to dělají, odkud přišli, ani kde se vzaly jejich zvláštní zbraně i schopnosti. Potkáš-li přítele z jiného života podruhé, v jiném světě, je to už zase někdo jiný. A nic nemůže skončit jinak než zkázou… Ale kdo nám potom tohle všechno vypráví?

Ukázka z knihy

850 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.