Ocenění

Legendární Enderova hra se vrací… (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 15 října 2013 8.45

Román Enderova hra budí i po téměř třiceti letech velkou pozornost. Můžete ji milovat, anebo nemusíte chápat, proč je kolem ní tolik povyku. Kniha, která nadchne především mladší čtenáře, však přesto patří ve světě i u nás k nejúspěšnějším a stále nejoblíbenějším science fiction příběhům. Spolu s filmovým zpracováním se beznadějně vyprodaný román vrací ve svém pátém vydání znovu na knižní pulty. Tentokrát však s filmovým přebalem a poprvé i s autorskou předmluvou a rovněž s mírně upraveným překladem. Pokud však toužíte knihu zakoupit spolu s navazujícími svazky, dočkáte se jednotné úpravy – uvnitř přebalu se skrývá stará známá kniha s klasickou obálkou Johna Harrise.

Orson Scott Card: Enderova hra

vázaná, překlad František Nešpor, přebal OddLot Entertainment, obálka John Harris, 280 stran, cena 289 Kč, e-book 199 Kč

Lidstvo jen se štěstím odvrátilo zničující útok mimozemské civilizace úlového typu. A protože nejlepší obranou je útok, rozhodlo se pro protiúder. Zatímco se po dlouhou dobu vysílané vesmírné lodě blíží k území nepřítele, program pro výchovu mladých velitelů se snaží nalézt toho pravého vůdce, jenž by zneškodnil mimozemskou hrozbu jednou provždy.

Zdá se, že tím pravým je Andrew Ender Wiggin, geniální chlapec, jenž se v útlém věku stane hlavní nadějí na vítězství. Ovšem nároky na něj kladené jsou enormní, pokud zvítězí, stane se pachatelem xenocidy – absolutního vyhlazení mimozemské inteligentní rasy, a pokud prohraje, pak bude lidstvo vydáno na milost agresivnímu nepříteli. Žádný dospívající chlapec dosud nikdy nečelil tak vážné výzvě…

Legendární science fiction román odměněný cenami HUGO a NEBULA posloužil rovněž jako předloha ke stejnojmennému filmu.

Ukázka z knihy:

Filmový trailer:

1 389 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by Kim — 15.10.2013 @ 9.24

  kniha je klasika,filmu se bojím.

 2. Komentáře by memnon666 — 15.10.2013 @ 12.17

  to je takovy ten tip ze podle traileru si clovek rika 3D orgie 🙂 tak uvidime

 3. Komentáře by yansyc — 17.10.2013 @ 12.39

  František Fuka, pořad Odvážné palce ze dne 12.9.2013 na radiu1, zhruba v poslední minutě (38:50) mluví o filmu. Myslím, že bychom se toho nemuseli tolik obávat. Tady je odkaz z archivu vysílání:
  http://www.radio1.cz/archiv-poradu/stahnout/34151-hudba-porady-2013-palce-2013-09-12-mp3

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.