Ocenění

Legendární parta přichází nakopat padouchům zadky

Autor | Aktuality | Úterý 29 května 2012 8.00

Umíte si představit, jak by to vypadalo, kdyby pohádkové bytosti disponovaly větší hladinou testosteronu v těle než Hulk Hogan a místo mírumilovných řešení nešvarů se řídily jednoduchým pravidlem: když to nejde silou, tak to půjde větší silou? Já to taky neuměl, dokud jsem nezhlédl trailer na animovaný snímek Legendární parta, který mě okamžitě přesvědčil, že hned po druhých Expendables půjde o nejvíc bad-ass film tohoto roku. Ostatně potetovaný Santa Claus se dvěma šavlemi a vizáží Kozáckého veterána, nebo velikonoční zajíček, co v některých záběrech vypadá jako králík z Donnieho Darka (2001), mluví za vše. Nezůstane ale jenom u těchhle dvou, dočkáme se i víly Zubničky, Sandmana nebo Jacka Frosta. A o co půjde? Inu, samozřejmě o boj za zářivé dětské úsměvy a nějakou tu radost na světě…

Zápletka není zrovna dvakrát složitá – zlý duch Pitch začal utápět dětská srdce ve strachu a musí být zastaven. Rolí jeho oponentů se pak přirozeně musejí chopit největší borci, kteří kdy kráčeli po Zemi. Vzhledem k jejich outfitu, hláškám, mucho stylizaci a faktu, že o nálepce „rodinný film“ nikde nepadla ani zmínka a MPAA snímek zatím neohodnotila žádným ratingem, bychom se nakonec vážně mohli dočkat něčeho drsnějšího, než je většina animované produkce. Byť v určitých mezích. Končetiny a střeva vzduchem létat asi nebudou.

Při sledování si nezapomeňte zapnout bezpečnostní pásy, pojedeme z kopce.

Jestli u něčeho fakt opravdu hodně moc naštve případný český dabing, bude to právě Legendární parta. Stejně legendární, jako její příslušníci jsou totiž hvězdy, jež jim propůjčily své hlasy. Jmenovitě: Alec Baldwin, Hugh Jackman, Jude Law, Chris Pine a další. Režíruje Peter Ramsey, který má za sebou povedený kraťas Monsters vs. Aliens: Mutant Pumpkins from Outer Space (2009). Premiéra je stanovena na 29. listopad 2012.

1 118 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.