Ocenění

Letopisy Vukogvazdské družiny podruhé… (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 7 listopadu 2013 9.00

Nevyzpytatelný stopař Dargos, svérázný koňák Lopin, horkokrevný rváč Jokedit, rozvážný čaroděj Rinvit a hašteřivá lučebnice Meoda – osudy nehrdinů z Vlčího hvozdu pokračují. Stejně jako prvý i druhý svazek obsahuje tři na sebe navazující příběhy, tvořící uzavřený dějový celek. V Malých pánech se družiníci přesvědčí, že mráz ve hvozdu má ostré zuby a spásu je nutno hledat v obydlenějších končinách. Varogovo požehnání je však zavede do hvozdu jiného – a jak to s nimi dopadne a zda se kdy do Poljany vrátí, to se dozvíte v krvavé třetí historii, poeticky nazvané O ovcích a orlech. Ilustrací se tentokrát ujal známý polský mistr Dominik Broniek, žijící v Nizozemí, obálku opět stvořil slovutný Piotr Cieśliński.

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý

brožovaná, obálka Piotr Cieśliński, ilustrace Dominik Broniek, 456 stran, 320 Kč

Prastarý Vlčí hvozd je místo nehostinné a tajemné, kterému se soudný člověk zdaleka vyhne. Přesto se skalní tvrz v hloubi lesa stala domovem pro nesourodou pětici dobrodruhů. Mysleli si, že ve Vukogvazdu přečkají zimu, ale krutě se přepočítali. Mráz ve hvozdu má ostré zuby a vlky z lesů žene hlad. Čáry nadaný Rinvit, prostořeká Meoda i ostatní zjištují, že svět je zlý a ozbrojeným tulákům nehoví. A co teprv, když nemají v kapse jediný groš. Originální česká špinavá fantasy pokračuje příběhy, ve kterých teče krev, kalí se přátelství a valí soudek slanečků.

A nyní pozor! Tuto tlustou knihu o 456 stranách, která bude u knihkupců brzy k mání za 320 korun, nakladatel do zimního slunovratu nabízí za pouhých 250 korun a s hanebně nízkým poštovným! Proto neváhejte a hnedle objednávejte na stránkách k tomu určených. Svým nákupem autory přímo podpoříte v další tvorbě, a sobě ušetříte pěkných pár denárů. Tak ať se kniha líbí!

Ukázka z knihy:

O autorech:

Letopisy Vukogvazdské družiny jsou kolektivním dílem skupiny autorů, kteří patří ke tvrdému jádru kdysi početnější stejnojmenné skupiny hráčů Dračího doupěte. Role tažného vola se ujal Honza Kravčík (*1978), který se pustil do sepisování a úprav odehraných příběhů. Vojta Sedláček (*1979) slouží jako první linie zpětné vazby, hlavní poradní hlas a protivně důsledný oponent. Jéňa Kremer (*1981) usiluje o vymýcení ahistorických zhůvěřilostí, kterými žánr přetéká, a v zájmu dokonalosti pravidelně navrhuje odložit vydání o rok. Tvůrčí ekvilibrium doplňuje Honza Hnátek (*1979), bez kterého by autorský kolektiv snad nikdy nešel na pivo. Jejich společným záměrem je plodit fantasy realisticky špinavou, prostou žánrových klišé a zasazenou do fantastického světa, který by na rozdíl od jiných mohl fungovat. Ohlasy ukazují, že jsou na dobré cestě.

774 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Ronkar — 9.11.2013 @ 11.12

    Vukogvazd jsem objevil ještě v době, kdy o nich věděl málokdo a kdy neměli knihy k objednání. Už tenkrát mě okouzlil jejich lehký styl psaní, střídání různých pohledů hrdinů. Rozhodně předvádí to nejlepší, co se jen dá z tématiky her na hrdiny vymáčknout 🙂 A hlavně, mě osobně inspirovaliv RPG měrou nevídanou, právě díky nim jsem propadl (jako mnoho dalších) tvorbě vlastního fantasy světa.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.