Ocenění

Limitovaná edice Hobita v kůži a v plátně

Autor | Aktuality | Čtvrtek 27 listopadu 2014 9.30

Jsou knihy, které si zasluhují speciální péči. K nim patří i ty z odkazu J. R. R. Tolkiena, který ovlivnil celé generace čtenářů. Také díky filmovým adaptacím jeho knihy nestárnou, a protože se v kinech zanedlouho objeví závěrečný díl trilogie Hobit, rozhodli jsme se udělat k Vánocům radost fanouškům. K premiéře posledního filmového Hobita připravilo nakladatelství Argo exkluzívní limitované vydání Hobita. Jedná se o 200 číslovaných kusů na papíře Classic Chamois, z nichž prvních 66 kusů je číslovaných římskými číslicemi a ručně svázáno v černé kůži se zlatou ražbou. Zbylých 134 kusů je svázáno do potištěného plátna s ilustrací J. R. R. Tolkiena na deskách. Další Tolkienovy ilustrace samozřejmě najdete uvnitř knihy.

Hobit na dobročinnost

Zároveň uspořádáme dobročinnou aukci, v níž budeme dražit výtisk číslo II v kožené vazbě. Jelikož podtitul Hobita zní Cesta tam a zase zpátky, rozhodli jsme se věnovat výtěžek symbolicky Lékařům bez hranic, jejichž cesty jsou častokráte mnohem napínavější než samotný Tolkienův příběh. Hobita v kůži krásně svázal knihař Karel Havlík z Mníšku pod Brdy, plátěnou verzi vyrobila tiskárna Akcent. Grafickou úpravu obou podob navrhl přední český knižní grafik Pavel Růt. Knihy nebudou v běžné distribuci, dají se zakoupit pouze v nakladatelství Argo.

Informaci o kožené verzi jsme před několika dny zveřejnili na facebookové stránce nakladatelství Argo. Díky základně takřka 19 tisíc fanoušků je polovina výtisků kožené vazby prodána, což je podstatně větší zájem, než jsme očekávali. Hobit v plátně přišel z tiskárny právě dnes a stále je ho dostatek.

Cena exkluzívního vydání Hobita v černé kůži (66 kusů) je 3333 Kč

Cena vydání v plátěné vazbě (134 kusů) je 598 Kč

Knihu můžete objednávat na adrese tolkienvkuzi@argo.cz.

4 618 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.