Ocenění

Lone Wolf – legenda se vrací

Autor | Aktuality | Pondělí 23 května 2011 9.15

Série gamebooků z řady Lone Wolf anglického tvůrce her a spisovatele Joea Devera se stala legendární nejen u nás, ale i ve světě. První díl vznikl v roce 1982 a do roku 1998 jich Dever publikoval celkem dvacet a dalších osm s učedníkem hlavního hrdiny. Během prvního desetiletí se zájem o Lone Wolfa znovu zvedl v zemích, kde ho čtenáři doposud neznali a bylo jen otázkou času, kdy se autor k hrdinovi vrátí. Komplikace nastaly v polovině minulého desetiletí, kdy se Dever musel podvolit komplikované léčbě rakoviny ledvin, ovšem dnes je opět při síle a ve spolupráci s nakladatelstvím Moongoose se k celosvětově oblíbenému hrdinovi skutečně naplno vrátil. Všechny knihy se v novém vydání dočkaly nových ilustrací, mírného přepracování a od druhého svazku i bonusových dobrodružství, vznikajících pod dohledem Joea Devera. První svazek přepracoval sám Dever včetně nového začátku celé ságy a na úpravách dalších svazků se podílel. Nové vydání navíc nabídne celkem 32 svazků, tedy i čtyři doposud nevydané knihy.

U nás se čtenáři s Lone Wolfem seznámili poprvé v roce 1992 v gamebooku Útok ze tmy. Do roku 1998 se pod hlavičkou nakladatelství AFSF objevilo celkem 15 gamebooků s Lone Wolfem, ovšem poté se série zastavila a její obnovené vydání bylo netrpělivě očekáváno až dodnes, kdy se jí ujalo nakladatelství Mytago. První svazek vyjde v nejbližších dnech a v letošním roce se dle edičního plánu dočkáme dalších dvou pokračování. Pokud půjde vše podle plánu, měli bychom se dočkat celé objemné ságy. Dle stránek http://lonewolf.mytago.cz/ by mělo jít minimálně o 28 svazků, ačkoli tento záměr jistě obohatí i ohlášené čtyři nové svazky. A kdoví, snad se dočkáme i dvanáctisvazkové románové série (z českého vydání známe jen první tři svazky). Dever navíc pracuje na dalších dvou doplňujících románových trilogiích… Pokud ale dáváte přednost gamebookům, třeba se dočkáte i čtveřice dobrodružství ze světa Lone Wolfa, které napsal Ian Page v polovině osmdesátých let. Ovšem to teď není důležité, hlavní je, že Lone Wolf opět zavítal do českých krajin a každý fanoušek her a gamebooků obzvlášť bude jistě šťastný, když se tentokrát podaří vydat prvních dvacet svazků, jež tvoří jádro celého rozsáhlého projektu. Přejme nakladatelství Mytago, ať jde vše podle plánu a tento záměr se skutečně vyplní. Lone Wolf je herní legenda, jeden z nejúspěšnějších gamebooků všech dob, prodej prvních dvaceti svazků celosvětově překočil 10 milionů knih…

Joe Dever: Útok ze tmy

Jsi Lone Wolf. Klášter, ve kterém jsi se učil dovednostem rytířů řádu Kai, byl zničen drtivým útokem Temných pánů. Ty jediný jsi přežil. Přísahal jsi pomstu, ze všeho nejdříve však musíš vyrazit do Holmgardu a varovat krále před hrozícím nebezpečím. Služebníci Temných pánů tě však neúnavně pronásledují a každé otočení stránky znamená novou výzvu. Pečlivě si vyber své schopnosti a zbraně – budou ti pomáhat na nejděsivější a zároveň nejfantastičtější výpravě tvého života.

Dobrodružství Lone Wolfa představují unikátní interaktivní sérii, v níž se každý čtenář stává hrdinou a sám rozhoduje o průběhu napínavého příběhu. Nakladatelství Mytago připravuje vydání všech dílů této legendární gamebookové série a to v novém rozšířeném vydání – Útok ze tmy čítá 550 odkazů oproti původním 350!

 

3 178 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by darkmarek — 10.11.2011 @ 10.23

    Gamebooky od Joe Devera určitě doporučuju hlavně pro čtenáře ve věku 7 až 16 let je to skvělá zábava, vzrušující dobrodružství. Budou to hltat.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.