Ocenění

Třetí Lucifer aneb jak flirtovat se zatracenými

Autor | Aktuality | Úterý 9 srpna 2011 7.00

Sandman je jen jeden (není to tak docela pravda, ale což) a Gaimanova řada se navíc velmi pomalu, přesto však neodvratně, chýlí ke konci. Ještě pomaleji se na český trh dostává řada s Luciferem v hlavní roli. Ten do DC univerza (ano, Batman, Superman atd.) poprvé zavítal právě na stránkách Sandmana a později se mu dostalo vlastní řady. Na starost si ho vzal spisovatel a scenárista Mike Carey a nevedl si vůbec špatně. Pod jeho vedením se postava šviháckého Lucifera stala takřka neméně oblíbenou jako jeho kolega Sandman (zní to skoro jakou rouhání, ale je to tak). V letech 1999-2006 se Luciferovi dostalo trojdílné minisérie a úctyhodných 75 sešitů pravidelné řady. Dost na jedenáct sborníků, z nichž se nám nakladatelství Netopejr chystá po dvou letech čekání nabídnout svazek třetí…

 

Mike Carey: Lucifer – Flirtování se zatracenými

vázaná, překlad Štěpán Kopřiva, obálka Christopher Moeller, přibližně 160 stran, vychází na přelomu srpna a září

Dekadence je víc než božská – je absolutně démonická.

Jen několika bytostem se v dějinách podařilo obrátit nepřízeň osudu ve svůj prospěch tak úspěšně a v takových rozměrech, jako se to povedlo Luciferovi, bývalému oblíbenci Nebe a penzionovanému vládci Pekla. Poté, co otevřel bránu sféry mimo naši realitu, se mu ji nejen zdařilo ubránit před nevítanými návštěvníky, ale také díky ní vyšachoval ze hry své andělské soukmenovce a přitom si splnil svůj největší sen – stvořit nový vesmír se sebou samotným v roli Boha.

A teď, zatímco Lucifer pracuje ve své nové rajské zahradě, jsou hybateli dalších plánů a spiknutí především ti, které zanechal ve starém světě – především v Pekle, kde nižší šlechta, vládci zatracených, hraje lidskou maškarádu a doufá, že využije moc jitřního knížete ke svým ďábelským záměrům.

Škoda, že jenom pár z nich dokáže vidět rozměr síly, s níž si zahrávají – a výši sázek, které jsou v banku.

Comicbook LUCIFER: FLIRTOVÁNÍ SE ZATRACENÝMI obsahuje sešity 14-20 pravidelné comicsové série LUCIFER, nominované na Eisnerovu cenu, které přinášejí čtenářům další dobrodružství prince temnoty, započatá v přelomové sérii Neila Gaimana SANDMAN.

 

512 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.