Ocenění

Zpět do ústředního světa všehomíru (ukázka)

Autor | Aktuality | Neděle 18 února 2018 9.10

V posledních několika letech se Sergej Lukjaněnko s chutí věnuje práci na sérii Pohraničí, odehrávající se v takzvaném Centru, ústředním světě všehomíru, v němž se sbíhají a protínají všechny ostatní světy. Hlavní hrdina byl okolnostmi donucen vstoupit do Sboru pohraniční stráže, který se na této křižovatce tisícovek civilizací stará o udržování pořádku. Příběh otevírá román Stráž (2013), který Lukjaněnko napsal sám, a pokračuje knihami Reverz (2014), na které se podílel také známý moskevský spisovatel Alexander Gromov, a Čopka (2014), jejímž spoluautorem je Michail Tyrin. Svět Pohraničí však začíná žít vlastním životem, což dokazuje pětice románů, na kterých se už Lukjaněnko autorsky nepodílel…

Lukjanenko_Reverz

Alexandr Gromov & Sergej Lukjaněnko: Reverz

brožovaná, překlad Iva Dvořáková, obálka Libux77, 400 stran, 298 Kč

Sergej přišel o práci, a tak mu nabídka nového zaměstnání přijde vhod. Netuší však, že podmínkou k jejímu získání je pašerácký výcvik. Sergej totiž umí otevírat portál na Centrum, svět, který je středem mnoha světů, a jeho schopnost se nové organizaci, pro niž pracuje, náramně hodí. Max poklidně žije na placatém světě zvaném Homeostat. Každý týden zemře a o hodinu později se opět probere. Není to však už on, jen jeho trochu pozměněná kopie. Kým je Max ve skutečnosti, a proč jeho průvodci po únosu na Centrum tvrdí, že je někdo úplně jiný? A hlavně – co mají Max a Sergej společného s Virou, světem, z něhož se rozšířila nákaza, která Centrum nevratně poškodila?

Volné pokračování románu Stráž vás tentokrát zavede nejen na Centrum a na Zemi, ale i jiné světy, které se od toho našeho liší ještě daleko více.

Ukázka z knihy:

argotriton

1 197 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.