Ocenění

Marťani vs. námořníci

Autor | Aktuality | Úterý 3 ledna 2012 8.00

Jak se zdá, dneska už není problém natočit film podle čehokoliv. Takže na jednu stranu adaptace deskové hry Battleship do stejnojmenného celovečerního filmu, jenž u nás bude uveden pod příznačným názvem Bitevní loď v příštím roce, nepůsobí až tak výstředně. Navíc musí být po zhlédnutí traileru každému jasné, že prakticky veškerá inspirace deskovkou začíná a končí u názvu. Těžko říct, jaké ze snímku budou mít pocity lidé hry znalí, ale, a opět se musím odkázat na upoutávku, vypadá to skvěle a jestliže příští rok naváže na letošek v sérii filmových invazí z vesmíru, dost možná budou mít ostatní velkého konkurenta. I když o takové Světové invazi (2011) se dalo uvažovat podobně a nakonec divácky vyloženě propadla. Dokáže oproti ní snímek o posádce jedné bitevní lodi dostatečně zaujmout?

Nic si nenalhávejme, Bitevní loď dozajista bude především o megalomanských akčních scénách, v nichž se budou vynořovat věci z moře, potažmo se do něj potápět, či létat vzduchem a z amerických měst pod prosluněným nebem vyrábět ruiny. A pak samozřejmě o posádce jedné lodi za nepřátelskou linií, jež je odhodlána z nepřítele nadělat fašírku. Nesmí ale chybět ani vedlejší romantická linka, týkající se hlavního hrdiny a dcery jeho velícího důstojníka, který ho přirozeně nemá zrovna dvakrát v lásce, ale do kina se stejně všichni půjdou podívat na salvy děl a nějaká ta blízka setkání. Což vlastně svým způsobem evokuje asi nejlepší tematický film – Emmerichův Den nezávislosti (1996) a to není vůbec špatně.

Bitevní lodi pevně velí známý režisér Peter Berg, jenž nás naposledy pobavil antihrdinou se superschopnostmi Hancockem (2008) a ani herecké obsazení není špatné. V ústřední roli uvidíme Taylora Kitsche, který mimochodem právě poskakuje po Marsu v Johnu Carterovi (2012), nebo oblíbeného Liama Neesona, jenž poslední dobou nesmí chybět snad v žádném filmu. Sekundovat jim bude třeba Alexander Skarsgård, známý ze seriálu Pravá krev (2008), či zpěvačka Rihanna, pro kterou půjde o herecký debut.

Vyplouvá se v květnu roku 2012.

 

590 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Petr Šimčík — 3.1.2012 @ 8.28

    Kvůli hláškám typu:

    Připravte zbraně! Které? Všechny!

    Stojí za to tu hodinku přetrpět 🙂

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.