Ocenění

Město – nezapomenutelná klasika Clifforda D. Simaka (preview)

Autor | Aktuality | Pátek 1 března 2013 7.40

Knižní řada Mistrovská díla science fiction dospěla už ke svému čtvrtému křížku, což je ten nejlepší důkaz její úspěšnosti. Na trhu nenajdete žádný lepší zdroj klasické science fiction, jejíž znalost by si měl nárokovat každý opravdový fanoušek science fiction. Mezi autory jako F. Pohl, B. W. Aldiss, B. Sterling, A. C. Clarke, O. S. Card, W. Gibson, T. Sturgeon, A. Bester, H. Kuttner, R. Silverberg, I. Asimov a R. A. Heinlein se spolu s jubilejním svazkem řady přidá rovněž velmistr žánru s českými předky Clifford Donald Simak a to hned se svým nejslavnějším dílem – nezapomenutelnou klasikou Město. Ta se v českém překladu objevuje po dlouhých jednadvaceti letech a tentokrát ji v lákavé obálce Donata Giancoly uvede svými slovy Robert Silverberg.

„Město je košatý, silný a znepokojivý román a zároveň kniha vyznačující se mimořádnou krásou a pozoruhodnou vizionářskou silou, nejlepší kniha jednoho z největších průkopníků science fiction z Campbellova zlatého věku.“

– Robert Silverberg (předmluva k románu Město)

Clifford D. Simak: Město

brožovaná, překlad Václav Kajdoš, obálka Donato Giancola, 288 stran, 229 Kč

Hluboce lidský příběh románu Město nám v průběhu staletí a tisíciletí odkrývá v osudech rodiny Websterů nejen budoucnost člověka, ale i jeho souputníků a následníků, jimiž se jako dědicové lidského odkazu stanou psi a roboti. V osmi původně samostatně vydaných kapitolách, následně opatřených Epilogem, se seznamujeme s úžasnými proměnami lidské společnosti až k jejímu vesmírnému exodu, po kterém lidmi opuštěnou planetu přebírají jejich kdysi nejlepší přátelé.

Dnes už klasická, stále čtivá a především myšlenkově bohatá kniha patří k zlatému fondu vědeckofantastického žánru a vytrvale se objevuje na předních místech v anketách o nejlepší science fiction román všech dob. Je také nejznámějším a nejčastěji připomínaným dílem amerického Velmistra žánru, jenž je našim čtenářům blízký nejen díky svému českému původu, ale také díky vrozenému humanismu, jenž překračuje lidmi uměle vytvořené hranice.

1 031 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.