Ocenění

Poslední návštěva Božských měst (ukázka)

Autor | Aktuality | Pondělí 15 října 2018 20.55

Host zahraniční fantastiku umí, obzvlášť pokud jde o moderní žánrové série. Může jít o science fiction, jak dokazují jména Liou Cch′-Sin a Becky Chambersová, ale ještě lépe o fantasy, kde si můžeme posloužit jmény Anthony Ryan, Ken Liu, N. K. Jemisonová a v neposlední řadě také Robert Jackson Bennett. Rodák z americké Louisiany se českým čtenářům představil trilogií Božská města, kterou po dříve vydaných románech Město schodů a Město mečů aktuálně završil román Město zázraků. Třetí knihu opatřenou opět překladem Milana Pohla bezpečně poznáte podle jasně rozeznatelné grafické úpravy Andreje Nechaje. Nezbývá než si přát, aby trilogie na českém trhu uspěla a Host se tak mohl Bennettovi věnovat i nadále, vždyť mu letos vyšel první díl nové série…

Mesto-zazraku

Robert Jackson Bennett: Město zázraků

vázaná, překlad Milan Pohl, obálka Andrej Nechaj, 543 stran, 389 Kč

Pomsta je něco, v čem Sigrud Harkvaldsson skutečně vyniká. Možná to jediné, co mu kdy šlo. Když se tedy dozví, že byla zavražděna jeho nejvěrnější přítelkyně a spojenkyně, někdejší premiérka Shara Komaydová, je mu naprosto jasné, co musí udělat. Žádná síla ze světa smrtelníků mu nemůže zabránit v tom, aby se vrahům po zásluze pomstil.

Sigrud se svou obvyklou strašlivou výkonností pronásleduje kořist, začíná se ovšem obávat, že v této bitvě nedokáže zvítězit. Má-li vypátrat pravdu o Shařině smrti, musí se chopit zbraní v tajné, desítky let trvající válce, utkat se s rozhněvaným mladým bohem a odkrýt poslední tajemství Bulikova, samotného města zázraků. A co je možná ze všeho nejděsivější, konečně musí pohlédnout do tváře pravdě o své vlastní prokleté existenci.

Ukázka z knihy:

host-logo

1 206 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Jan Peregrin — 15.10.2018 @ 22.20

    První dva díly jsou skvělé, druhý snad ještě lepší než první. Na město zázraků se moc těším!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.