Ocenění

Metro 2034 – návrat do temných chodeb plných strachu

Autor | Aktuality | Čtvrtek 4 srpna 2011 11.00

Metro 2033 s podtitulem Světový apokalyptický bestseller u nás v minulém roce slavil úspěch na knižním trhu z velké části díky skvělému zpracování do podoby počítačové hry. O rok později se díky nakladatelství Knižní klub dočkáme volného pokračování úspěšného titulu ruského autora Dmitryje Glukhovskyho a těšit se tak můžeme na návrat do spletitého labyrintu moskevského metra, na jediné místo na světě, kde je lidstvo po jaderné válce schopné alespoň zčásti přežívat. První svazek série si od domácích čtenářů vysloužil mnoho chvály, je tedy na místě očekávat, že stejně kvalitní bude i následující kniha. Na Slovensku už román vyšel v péči nakladatelství Ikar, české vydání by mělo následovat s jen malým odstupem. Máte-li slabost pro ponurá zobrazení postkatastrofické budoucnosti, pak je cyklus Metro jasná volba.

Dmitry Glukhovsky: Metro 2034

překlad Rudolf Řežábek, 304 stran, vychází v září

Píše se rok 2034. Před mnoha lety jaderná válka zpustošila převážnou část světa. Lidé přežili jen v nepředstavitelně rozlehlých sítích metra ve velkoměstech. Dole v podzemí vytvořili novou jedinečnou civilizaci. Existence této civilizace je však nyní ohrožena.

Na odlehlé stanici Sevastopolskaja se odehrává cosi záhadného. Její obyvatelé jsou zneklidněni, protože ze severního tunelu – jejich jediného spojení s vnějším metrem – k nim přestaly pronikat jakékoliv zprávy. Všechny průzkumné skupiny, které tam vyslali, beze stopy zmizely. V této situace se  tajuplný velitel Hunter, který se na Sevastopolské objevil teprve před několika týdny, rozhodne, že přijde té záhadě na kloub…

A tak začíná fantastické dobrodružství, jež vede hluboko do hlubin mýtů moskevského metra – mýtů, které rozhodují o osudu lidstva.

1 721 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.