Ocenění

Michael Sullivan odkryje Královské spiknutí

Autor | Aktuality | Pátek 11 března 2011 15.00

Znáte to, spousta zahraničních fantasy vydávaných na českém trhu je výsledkem čilé mediální masáže. Velká zahraniční nakladatelství prosazují tituly od Abercrombieho, Lynche, Rothfusse, Bretta, Redicka, Bakkera či Weekse v rámci mohutné reklamní kampaně a dokážou tak prodat práva do desítek různých zemí mnohdy ještě předtím, než kniha vůbec v originálu vyjde. Ne, že by zmínění autoři byli snad špatní, do jednoho patří k současným špičkám. Ovšem o to pozoruhodnější je, pokud v téhle šíleně silné konkurenci uspěje autor, jenž za sebou nemá velké nakladatelství a propagace, dá-li se o ní vůbec mluvit, je v podstatě pouze na něm. A to je právě případ nové románové série amerického autora Michaela Sullivana…

První ze série šesti relativně samostatných románů série nám představí dvojici svérázných hrdinů, kteří si získali srdce čtenářů i přes nevelkou propagaci a vydání u drobného nakladatele. Za popularitu knih Michaela Sullivana může zejména fenomén internetu, zvláště pak dnes velmi pečlivě sledované stránky různých bloggerů, kteří neváhali Sullivanovy romány zběsile doporučovat všem čtenářům fantasy. Ostatně podobně na tom byl kdysi i Steven Erikson, kterému rovněž trvalo dost dlouho, než se vůbec prosadil na americkém trhu. V tom jediném se mu však Sullivan podobá, ve všem ostatním se nemůže od Eriksona více lišit. Tam, kde Erikson boduje rozsáhlým eposem, který vám začne dávat smysl až po druhém přečtení více knih, Sullivan nabízí nepříliš rozsáhlé tradiční fantasy romány, které jsou víceméně samostatné. Nyní se však také Michael Sullivan těší značné popularitě, získal kontrakt s velkým nakladatelstvím a sleduje narůstající počet prodaných práv do zahraničí. Sullivanův cyklus je důkazem, že klasická fantasy bez moderních propriet není mrtvá, pokud se jí chopí talentovaný vypravěč vyhýbající se četným klišé, anebo je umí podat svěže a čtivě. A ještě si k tomu udělá i docela pěkné obálky.

MICHAEL SULLIVAN: Královské spiknutí

obálka Michael Sullivan, překlad Jana Rečková, 248 stran

Zabili krále a pokusili se svalit vinu na dva muže. Ale špatně si je vybrali…

Royce Melborn, zkušený zloděj, a jeho žoldácký přítel Hadrian Blackwater si žijí vcelku spokojeným životem a čas od času vyřizují finančně výhodné úkoly pro věčně konspirující šlechtu, ovšem jen do té doby, než se stanou nic netušícími obětními beránky ve spiknutí za účelem zavraždění krále.

Jako odsouzenci na smrt mají jen jednu šanci na únik, a tak začíná jejich příběh plný zrady a dobrodružství, soubojů a magie, mýtů a legend.

První tři romány vyjdou v průběhu roku 2011, další tři pak v roce 2012.

852 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by Matejka — 11.3.2011 @ 19.35

    Na tuhle fantasy jsem hodně zvědavý.Na Fantasy Book Critic jsou z této série nadšeni a velmi dobré přijetí má i mezi čtenáři na Amazonu.A to , že se Argo rozhodlo během roku vydat hned tři díly této série naznačuje, že si i nakladatelství od této ságy dost slibuje.

  2. Komentáře by Apu — 11.3.2011 @ 21.02

    Z edice Fantastika mám skoro všechno a toto koupím také. Doufám, že se nespálím 🙂 Přeci jen 6 knih je dost.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.