Ocenění

Misfits. Superhrdinové? Jděte se bodnout.

Autor | Aktuality | Středa 23 února 2011 18.30

Model amerického superhrdiny je všem známý. Povětšinou jde o na první pohled obyčejného chlápka, jenž oplývá superschopnostmi, díky nimž odpovědně ochraňuje svět. Jasně, i americký komiks umí tohle zaběhnuté klišé s oblibou nabourávat, na druhou stranu se k němu se stejnou oblibou dokolečka vrací. Model britského superhrdiny je trochu jiný a partička z televizního seriálu Misfits by se dala označit za typicky britskou odpovědí na populární sérii Hrdinové. Nebojte, nejde o nějakou parodii, Misfits ve skutečnosti na nějaké Hrdiny z vysoka kašlou, a proč by také ne, jsou nejméně o třídu lepší…

Pět mladistvých delikventů tu v prvních dvou sériích prožívá četná dobrodružství v rámci „veřejně prospěšných prací“. Charakterově je to hodně zajímavá skupinka a co jedinec, to originál. Během podivné bouře získá každý z nich určitou nadlidskou schopnost a navíc v tom nejsou sami, něco podobného se tu stalo i mnoha dalších obyvatelům zašedlého, depresivního anglického maloměsta. Asi nejvíc pozornosti věnuje seriál Nathanovi. V normálním životě byste tohohle idiota nejraději zabili, nevidí si do huby a předvádí nechutné zlozvyky, ovšem na obrazovce je vděčným zdrojem zábavy, i když na něj občas koukáte s otevřenou hubou. V rámci první série se navíc zoufale snaží objevit svou superschopnost, kterou ostatní objeví dávno před ním. Asi na druhém místě je Simon, mozek téhle party, nenápadný a nesmělý kluk, typický panic, ovšem umí překvapit, však se také od něho pár překvapení dočkáte. Pak už je to asi nastejno, velkohubá Kelly nejde pro ránu daleko, ale uvnitř je samozřejmě laskává, krásná Alisha ráda provokuje, ovšem v srdci touží po pravých citech, i když v tomhle ohledu dostane krutou lekci, a Curtis je jasnej klaďas, navrch tvrďák, ale pro kámoše se umí obětovat.

České stránky seriálu najdete na internetové adrese http://www.misfits.ura.cz/

Britský seriál se v minulém roce dočkal už druhé sezóny a té další se dočkáme v letošním listopadu. Vzhledem k tomu, že poslední díl druhé série dokázal pořádně zamíchat kartami, máme se rozhodně na co těšit. Téměř každý díl přináší do superhrdinského tématu něco nového a neotřelého. Žádný svět tu spolu s hrdiny seriálu zachraňovat nebudete, tahle parta chce ze všeho nejvíc prostě v klidu přežít, zprvu jde o jasné solitéry, ale postupem se docela semknou a umí táhnout za jeden provaz. Každý z nich si navíc dokáže získat divákovy sympatie a docela to mezi nimi funguje, těžko si představit, že by někdo z nich ze seriálu vypadl nebo byl nahrazen někým jiným.

Je třeba uznat, že i když scénář na jisté úrovni perfektně funguje, logika občas dostává pěkně na frak, zvláště když začnete v duchu rýpat, jak by to vlastně probíhalo v reálném životě (obzvláště když to občas kolem party výrostků zhusta umírá), ovšem jak už to tak u opravdu dobrých a zábavných seriálů bývá, většině diváků to bude prostě fuk a tyhle věci rychle hodí za hlavu. Když to totiž celé shrnete, tak seriál neustále šlape do plných, nejsou tu hluchá místa a dokáže být pěkně návykový, zvláště když si o něm chcete s někým pokecat a doporučíte ho okolí. Doufám, že mnozí z vás už ho znají, ale pokud ne, dejte se do toho, tuhle jízdu si přece nenecháte ujít…

4 567 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Roman Štědronský — 24.2.2011 @ 10.11

    Sleduju a bavím se. Škoda jen, že se vyrábějí jen krátké minisérie, jak je v Británii zvykem. Ovšem na druhé straně, možná díky tomu si seriál drží svou kvalitu (Primeval tomuhle předpokladu ovšem protiřečí).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.