Ocenění

Mistborn – návrat do magického světa v hávu SF (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 21 února 2013 7.25

Pokud ještě neznáte Brandona Sandersona, měli byste to co nejdříve napravit, vždyť patří mezi nejzářivější jména nové generace fantasy tvůrců. Navíc je to autor nadmíru plodný, dokončení Jordanova Kola času sfoukl ve třech knihách jako nic a k tomu ještě publikoval několik svých prací. U nás ho známe mimo jiné díky zdařilé fantasy trilogii Mistborn (2006-2008), k níž se o tři roky později vrátil v románu Mistborn – Poselství práva. Nejde však o další fantasy román, ale o science fiction zasazenou do budoucnosti tohoto magického světa. Pokud vás snad zajímá, jak se Sanderson popasuje s žánrem science fiction, neměli byste nad koupí nového Mistbornu váhat. Těm opatrnějším pak doporučuji počkat na březnové číslo XB-1, kde vyjde Sandersonova obsáhlá SF novela.

Brandon Sanderson: Mistborn – Poselství práva

brožovaná, překlad Milena Poláčková, obálka Chris McGrath, 304 stran, 299 Kč, vydá Talpress v březnu 2013

Příběh Waxiliána Ladriana, samozvaného ochránce zákona, se odehrává ve Scadrialu, světě „mistbornské“ trilogie v prostředí, které připomíná New York na počátku 20. století – v moderním světě železnic, elektrického osvětlení a prvních mrakodrapů. „Mistbornští“ hrdinové Kelsier, Vin, Elend, Sazed a Špuk už patří do historie, avšak přestože moderní život ovládá technika, stará magie allomancie a feruchemie má i v novém světě stále své nezastupitelné místo a stává se nástrojem statečných, kteří se snaží zavést řád a spravedlnost v životě jak zákonem takřka nepoznamenaných divokých Burin, tak velkoměsta Elendelu.

Ukázka z knihy

2 235 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

  1. Komentáře by Martin Sust — 21.2.2013 @ 9.26

    Ukázka z knihy zprovozněna, omlouváme se za chybu.

  2. Komentáře by Pepa62 — 21.2.2013 @ 16.28

    Nakolik je potřebná znalost trilogie Mistborn?

  3. Komentáře by Martin Sust — 22.2.2013 @ 8.38

    Bohužel, mohu jen odhadovat, že znalost není nutná, nicméně bude výhodou. Sanderson si ostatně potrpí na nenápadném propojení téměř všech svých autorských prací…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.