Ocenění

Mlhy Věčnosti zahalí i české čtenáře

Autor | Aktuality | Čtvrtek 6 září 2012 7.30

John C. Wright je čtenářům XB-1 známý díky novele „Soumrak bohů“ a do vzdálené budoucnosti jsme se s ním podívali i v nadmíru zajímavé trilogii Zlatý věk, kterou by mělo nakladatelství Laser-books zakončit v příštím roce. Po dvou letech se dočkáme také zakončení dvoudílné fantasy série Válka snů, kterou tvoří romány Poslední Strážce Věčnosti a Mlhy Věčnosti. Druhý jmenovaný román vyjde jako desátý svazek knižní řady Moderní díla fantasy s poutavou obálkou Justina Sweeta, který ji pro české vydání mírně upravil. Příběh lidského boje proti invazi prastarého zla zpoza po staletí střežené snové brány se tak uzavírá a dle Wrightova naturelu nepůjde o další variaci na klišé klasické fantasy, tím si můžeme být vcelku jistí.

John C. Wright: Mlhy Věčnosti

brožovaná, překlad Roman Tilcer, obálka Justin Sweet, 352 stran, cena 299 Kč

Mladý Galen Waylock je posledním strážcem snové brány, za níž vyčkává prastaré zlo lačnící po světě lidí. Galenova rodina ji střežila po tisíc let a snášela posměch světa, který tuto hrozbu pustil z hlavy jako pouhý mýtus. Dokonce i Galenův otec se zřekl svého postu, vzdal se víry v jiný svět, opustil Věčnost i liduprázdné mainské pobřeží a cestoval po světě jako pouhý voják.

Ale ve snovém světě zazněl bez povšimnutí varovný zvon. Nyní se v hlubinách probudili přisluhovači temnoty a dlouhé, předlouhé roky služby dospěly ke konci. Do našeho světa vtrhlo vojsko bájných nestvůr a Galen s přáteli s nimi začali bojovat. Kvůli bitvě s nesmírnou temnotou se vrátil dokonce i jeho otec. Síly světla se shromáždily ve Věčnosti, a ta musí nápor ustát, jinak bude vše ztraceno.

John C. Wright je jedním nejvýznamnějších talentů nového století a jeho debutová SF trilogie Zlatý věk si vysloužila nadšené recenze. Nyní v Mlhách Věčnosti navazuje na výjimečný fantasy román Poslední Strážce Věčnosti vzrušujícím příběhem, kterým nadchne všechny své čtenáře.

Obálku pro české vydání výtvarník mírně upravil…

829 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 2 »

  1. Komentáře by standa.e — 6.9.2012 @ 23.41

    Mám pro podobně „přiznané štětce“ na obálkách slabost. Jen té holčině musely umrznout prsty na nohách… 😉 Obálka se mi jednoduše líbí. A ta naše subverze víc, než originál.

  2. Komentáře by filtr — 7.9.2012 @ 8.15

    co se týče těch štětců, jsme dva. proč má ta holčina punčocháče, je v knize vysvětlený (a můžu dodat, že se jí to nelíbí). na nohou by měla mít boty s jehlovejma podpatkama.
    a česká verze obálky je vážně lepší!

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.