Ocenění

Moskvu čeká Černá hodina

Autor | Aktuality | Pondělí 24 října 2011 9.00

Mimozemšťané se očividně letos naší modré planety nechtějí vzdát a po několika nezdařilých invazích jdou znovu na věc. Tentokrát však kašlou na okupování amerických měst a berou to přesně z opačné strany. Tedy přes matičku Rus. Ani zde ovšem nebude nouze o jistou dávku ryze amerického hrdinství. S nezvanými návštěvníky z jiné planety se totiž popere skupinka turistů, která vyrazila poznat krásy Moskvy a především pak jejího nočního života. Přestože Černou hodinu režíruje Chris Gorak, jenž thrillerem Mraky nad L.A. (2006) zrovna nezabodoval, svým jménem ho zaštítil Timur Bekmambetov (Wanted), i když je otázka, jestli se na něm nepodílí asi jako James Cameron na nudném a nezajímavém Sanctum (2011). Světovou premiéru má snímek 22. prosince 2011.

Hlavní předností snímku by mohli být, překvapivě, emzáci a něco originality. Trailer sice svým způsobem dává vzpomenout na seriál Invaze (2005), ale i tak je zde minimálně jedna zajímavá myšlenka. Podoba návštěvníků originálností věru netrpí, ale jejich vlastnosti, to už je jiná. Jsou neviditelní, ze střelných zbraní si nic nedělají, cokoliv, co dýchá, dokážou doslova vymazat z povrchu zemského a… v jejich přítomnosti dochází k samovolnému rozsvěcení žárovek. S posledně jmenovaným souvisí i důvod, proč se nás vlastně rozhodli poctít návštěvou (v nejhorším slova smyslu samozřejmě). Chtějí od nás získat dost zvláštní surovinu. Elektřinu, ehm.

Civilní atmosféra filmu je přitažlivá a prázdné ulice hlavního města Ruska zase tvoří vcelku neokoukané kulisy. Teď jen, aby se hlavní hrdinové nechovali jako banda utečenců z Bohnic (zdravím scénáristy Skyline) a aby si Černá hodina udržela kvality, jimiž boduje upoutávka a dost možná tu máme nejlepší sci-fi letošního roku.

 

715 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.