Ocenění

Motiv Vrány přichází tentokrát v Soumraku bohů (ukázka)

Autor | Aktuality | Úterý 1 října 2013 7.15

Chystanému českému vydání komiksu Vrána: Soumrak bohů bude opět předcházet prodej speciální limitované edice. Kniha v pevných deskách bude potažena kozím pergamenem. První sešit nové série Vrány vyšel ve Spojených státech 12. prosince 2012 a poslední 6. února 2013. Souborné vydání, které v nakladatelství Comics Centrum vyjde 14. října 2013, původně vyšlo 18. července 2013. Prodej speciální edice bude zahájen 2. října ve 12 hodin v eshopu Comics Centra. Speciální edice vyjde v počtu 100 číslovaných kusů. Komiks Vrána je dnes již kultovním dílem. Autor James O´Barr do něj vložil všechen bol, smutek a vztek ze ztráty milované osoby, stejně tak i lásku, kterou k ní cítil. Tehdy přiletěla Vrána a pomohla hlavnímu hrdinovi vykonat svou pomstu. I když byl mrtvý. Vrána zůstává, jen příběh je jiný. Tentokrát přiletí do koncentračního tábora v roce 1945, aby dalšího muže provedla na jeho cestě k pomstě.

„Pro sběratelskou edici jsme si připravili opravdovou vzácnost – potah knihy bude z pravého kozího pergamenu. Jde o velmi drahý materiál, který lze zhotovit pouze z té nejkvalitnější kůže. Sami jsme v koželužně vybírali vhodné kusy. Pro jeho vysokou cenu a ne úplně jednoduchou práci s ním se s pergamenem setká běžný člověk leda ve vitríně v muzeu, ale asi málokdo ho držel opravdu v ruce. Vyvinuli jsme speciální metodu potisku inkoustem, abychom na tak vzácný materiál nenanášeli syntetické barvy, které by ho mohly poškodit. Proto pozor na vodu,“ řekl Václav Dort, ředitel nakladatelství Comics Centrum.

Každý bude obsahovat knihu v pevné vazbě potaženou pravým kozím pergamenem s potiskem, list navíc s obrázkem se slepotiskovou pečetí a pořadovým číslem 1 až 100, ručně vyrobené otvírací pouzdro na knihu potažené přírodní jutovou tkaninou s potiskem, barevný plakát ve formátu A3 se slepotiskovou pečetí, knižní záložku z pravého kozího pergamenu se slovníčkem, potvrzení pravosti limitované edice na ručním papíře se slepotiskovou pečetí a navíc ještě DVD besedy s Jamesem O´Barrem na KomiksFestu 2012. Cena tohoto kompletu je 2000 Kč.

Ukázka z knihy:

886 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Martin Sust — 2.10.2013 @ 8.59

    Pro zájemce o novou Vránu jsme vedle traileru doplnili rovněž ukázku z komiksu.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.