Ocenění

S blížící se zimou přichází vesmírný Mráz a hry (ukázka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 19 září 2013 8.00

Domácí scéna se má letos k světu a už teď můžeme mluvit o velmi silném ročníku. V září tento dojem ještě posilují kupříkladu antologie Kniha bolesti a Legendy: Prokleté knihovny, ovšem na románové scéně se většina pozornosti upírá patrně k obsáhlému titulu Mráz a hry autorského dua Jan Hlávka a Jana Vybíralová. Úvodní díl cyklu Algor by nás měl zavést do vesmíru, s jakým se v české science fiction setkáváme jen velmi zřídka. Tahle kniha si troufá navázat na světovou klasiku barvitě vykreslených vesmírných impérií stojících na pokraji dalekosáhlých změn… A aby toho nebylo málo, nakladatelství Brokilon se odvažuje zahájit nejen cyklus Algor samotný, ale i zcela novou edici Evropská space opera.

Jan Hlávka a Jana Vybíralová: Mráz a hry (cyklus Algor, kniha první)

brožovaná, obálka Christopher Balaskas a Lukáš Tuma, 502 stran, 328 Kč

vydává nakladatelství Brokilon dne 26. září 2013

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru.

Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli.

Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry.

Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu.

Ukázka z knihy:

1 801 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Martin Sust — 25.9.2013 @ 14.16

    Román dnes vyšel jako e-book na Palmknihách – http://www.palmknihy.cz/web/kniha/mraz-a-hry-6070.htm

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.