Ocenění

Mrtví muži netančí ani v Černém hvozdu Míly Lince

Autor | Aktuality | Středa 31 srpna 2011 7.00

Ahoj lidi. Vím, že autor by měl oslovovat své čtenáře skrze své příběhy. Já to rád udělám a budu k vám promlouvat ze stránek knih, ale protože může jít o úkaz strašidelný (na mě knížka začít mluvit, tak se leknu), rád bych vás před tou další varoval. Tak se snad nebudete zlobit, když se vám vnutím na monitor a předem vás na tu událost připravím. Můj nový román Mrtví muži netančí vyjde 24. září 2011 – shodou náhod (jimž jsme samozřejmě i trochu napomohli) se přesně v tento den odehraje i pátý ročník CONiáše, který pořádá Městská knihovna v Praze. Samotný křest knihy je plánován na odpoledne a propojen bude s malou divadelní a šermířskou scénkou. Všechny vás srdečně zvu.

Stejně jako u Stínu Černého hvozdu, předchozí knihy ze stejného světa, i tentokrát jsme připravili knižní trailer. Od dob, kdy jako pionýr objevující u nás dosud neprobádané končiny přišel Ďuro Červenák s trailerem na Strážce Varadínu, se jich na internetu vyrojilo opravdu hodně (i když jde většinou o autory zahraniční či mainstreamové). Pokusili jsme se jít opět cestou odvážných a stvořili jsme krátké amatérské video. Věřím, že i když máme do profesionality hollywoodských trháků daleko, nejde o špatnou záležitost a své diváky si najde. Tak třeba vás naláká, proč na křest dorazit.

Ale vraťme se raději k samotné knize, abychom stále od literatury neutíkali. Zvu vás k nahlédnutí na stránky www.mrtvimuzinetanci.cz. Tam naleznete vše, co se knihy týká, všechny novinky nebo pozvánky; kromě toho od začátku září i krátké ukázky, abyste věděli, na co se můžete těšit. Tenhle nápad jsem ukradl – s laskavým svolením okradeného – Honzovi Kotoučovi a přijal i jeho terminologii, která tyto ukázky nazývá snippety. Budou vycházet pravidelně každé pondělí, středu a pátek v pravé poledne. Nic nebude kráceno ani přeskakováno a vy tak máte možnost v průběhu měsíce, než se dočkáte knihy papírové, už nakousnout něco z textu. A třeba se i začít těšit…

První ukázku naleznete na stránkách věnovaných knize již dnes.

Tak, dočetli jste až sem – jste odvážní, to je dobře. To se třeba neleknete, až na vás kniha začne mluvit. Ne, nejde o nadsázku: v limitované edici bude k Mrtvým mužům připojeno bonusové multimediální DVD, jehož součástí bude kromě jiného i audiokniha Stín černého hvozdu namluvená Jiřím Pobudou, zkušeným divadelníkem a muzikantem.

Jsem vděčný, že jste mi věnovali váš drahocenný čas, máte mé vřelé díky. Snad vám bude září s Mrtvými muži hezky tancovat a snad se v sobotu 24. na CONiáši uvidíme.

Míla Linc

Míla Linc: Mrtví muži netančí

brožovaná, obálka Jana Šouflová, ilustrace Ondřej Janovský, 215 Kč, vydávají Straky na vrbě dne 24. září 2011

Tři muži: Meyrink býval nejlepším lovčím, ale smůla se mu lepí na paty. Joachim býval žoldnéřem, než přišel o ruku a stal se z něj mrzák. Volkan býval člověk – jenže v okamžik smrti jej třikrát prokleli a on měl na výběr. Buď navěky tančit na obloze s kostlivci, nebo kráčet na rozhraní života a smrti jako posel Smrti.
Černý hvozd: zlé a nebezpečné místo, kde jsou lidé stále cizí. Život na jeho okraji je kořeněn smrtí a do jeho nitra by se lidé raději neměli ani snažit pohlédnout. Přesto se tam tito tři vydají; každý s jiným záměrem. Uvnitř hvozdu se totiž tyčí vysoká hora, kde žije mocný šaman, sám sebe nazývající Vidoucím. Cesta za poznáním se změní v boj nikoliv o život, ale o spásu duší.
Mrtví muži netančí volně navazují na Stín Černého hvozdu; i když se děj se odehrává o pár let později a pár mil dál. Setkáte se některými z vedlejších postav a nahlédnete do nitra Vrchoviny, o níž se dosud jen mluvilo.

 

796 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.