Ocenění

Muzeum Karla Zemana od září 2012 v Praze

Autor | Aktuality | Čtvrtek 31 května 2012 8.10

Muzeum Karla Zemana už v září 2012 představí v Praze celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana a jeho filmové triky, kterými proslavil českou kinematografii 20. století. Po muzeu Káji Saudka se tak výstavních prostor už brzy dočká i další gigant českého výtvarna, respektive režisér, loutkář a animátor Karel Zeman. Na letošním festivalu Anifilm 2012 v Třeboni od 3. do 8. května se Muzeum Karla Zemana poprvé v rámci interaktivní prezentace představilo veřejnosti. Návštěvníci festivalu měli možnost se seznámit s projektem Muzea Karla Zemana, které se otevře v září 2012 v Praze přímo u Karlova mostu. Na nádvoří třeboňského zámku tak vzniklo nesčetné množství fotek dospělých i dětských návštěvníků při lezení po zámecké věži, s prostřeleným tělem nebo v roli obrů a trpaslíků.

V muzeu se seznámíte s původními Zemanovými nákresy filmových scén, fotodokumentací z realizace filmů a jeho filmovými postupy. V expozici navštívíte dobové filmové ateliéry, kde si sami můžete vyzkoušet triky, které používal i Karel Zeman. Trikové scény si budete moct zaznamenávat na fotoaparáty a kamery a posílat jako pozdrav přátelům a známým prostřednictvím internetu. Muzeum bude interaktivním a hravým prostorem zaměřeným na rodiny s dětmi z České republiky i ze zahraničí. Součástí nabídky muzea budou proto praktické kurzy a teoretické semináře zaměřené na animaci a film.

Muzeum naleznete už od září 2012 nedaleko Karlova mostu, v prostorách Saského dvora na hranici Kampy a Malé Strany, jen několik kroků od turisty vyhledávané Královské cesty. Dvůr je součástí souboru domů, který věnoval Karel IV. saským vévodům jako dědičný majetek a dodnes si zachoval jedinečnou historickou atmosféru. Hlavní přístup je po schodišti z Karlova mostu. Součástí objektu je unikátní výstup na Čertovku, který využívá exteriér pro ukázku filmových triků.

Muzeum bude otevřeno celoročně každý den od 10 do 20 hodin. Už na dvoře budete moct několik triků „ochutnat zdarma“ a navštívit muzejní shop, kde se vše točí kolem filmů – nejen – Karla Zemana.

Muzeum Karla Zemana se těší na Vaši návštěvu – od září 2012!

Zdroj : Muzeum Karla Zemana.

1 738 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.