Ocenění

Tim Powers vás sveze Na vlnách podivna

Autor | Aktuality | Středa 11 května 2011 8.00

Pro každého, kdo má v srdci touhu vyplout na širé pláně světových oceánů a zažít nezapomenutelná dobrodružství, je tu jedna z nejlepší námořních fantasy, která v mnohém inspirovala tvůrce filmu Piráti z Karibiku – Na vlnách podivna. Pravá a nefalšovaná pirátská fantasy plná romantiky a magie znovu dokazuje, s jakým mistrovstvím umí americký spisovatel Tim Powers promíchat historickou realitu, atraktivní prostředí a fantastické prvky do spletité a naprosto strhující směsi. Ještě nikdy nebyl vítr v plachtách tak svěží, mořská voda tak slaná, tasený meč tak ostrý a plavba mezi piráty tak strhující… Kniha vychází u příležitosti uvedení filmu do kin a je novým, vázaným vydáním dříve vydaného románu Plout na vlnách podivna, vůči němuž se liší pouze vloženým filmovým plakátem a zcela novou obálkou Romana Kýbuse.

Tim Powers: Na vlnách podivna

vázaná, překlad Jiří Engliš, obálka Roman Kýbus, 336 stran, cena 339 Kč

John Chandagnac, syn potulného loutkáře, pluje na Jamajku, aby se pokusil získat zpět peníze po svém otci, které mu ukradl jeho darebácký strýc. Ale jeho loď je přepadena piráty! Od kapitána Phila Daviese dostane na vybranou – buď se připojí k jeho bandě, nebo zemře. A tak John přijímá nové jméno Jack Shandy a stává se pirátem. Ale spíš než dechberoucí námořní bitvy a úžasná kořist čeká na bukanýrského novice v Karibském moři setkání s nebezpečným a mocným voodoo čarodějem. A pro lásku krásné Beth Hurwoodové se na vlnách podivna vydává spolu s pirátským králem Černovousem a jeho posádkou živých mrtvých na děsivou cestu za bájnou fontánou mládí.

Jack a Angelica to ve filmu inspirovaném knihou pořádně rozjedou!

972 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Apu — 12.5.2011 @ 15.35

    Škoda že starší vydání není s touto obálkou. Povedla se. Kniha je to skvělá a snad se díky filmu dostane i ke čtenářům mainstreamu.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.