Ocenění

Neal Asher se vrací do světa Spatterjay

Autor | Aktuality | Středa 27 června 2012 8.10

Nakladatelství Polaris nám poslední román Neala Ashera nabídlo teprve minulý rok, ale pro fanoušky tohoto skvělého autora se to zdá být jako věčnost. Naštěstí se blýská na časy a přichází nový román. Kdo by čekal v pořadí páté a dosud poslední vydané dobrodružství agenta Cormaca, jistě nebude zklamán, ani když se mu do rukou dostane příběh hrdinů známých z bouřlivých událostí na planetě Spatterjay. Vedle titulního kapitána Orbuse se tentokrát dostane i na oblíbeného válečného robota Snajpra, oba navíc opouštějí svůj domov a vydávají se na cestu do vesmíru… Další změnou je výměna překladatele, kdy Petra Kotrleho zastupuje Marek Hrnčíř, jenž v minulosti překládal kupříkladu romány Roberta L. Forwarda či Věčnou válku od Joa Haldemana. Tohle bude pořádná jízda…

Neal Asher: Orbus

brožovaná, překlad Marek Hrnčíř, obálka Steve Rawlings, 360 stran, vyjde koncem července 2012

Orbus, jeden ze Starých kapitánů přijme práci kapitána na lodi Štítník, aniž tuší, že má jako černého pasažéra vražedně výkonného válečného robota Snajpra. Hlavním Orbusovým motivem je snaha uniknout před vlastní násilnickou minulostí, ale právě tato minulost ho brzy začne dohánět. Jeho starý nepřítel Prador Vrell, zmutovaný spatterjayským virem v něco ještě mocnějšího a nebezpečnějšího, vyvraždil posádku pradorské válečné lodi, zmocnil se jí a nyní chystá pomstu všem, kdo se ho pokusili zabít.

Oba se neodvratně setkají na Hřbitově, v hraničním pásmu mezi světy Řádu a Pradorského království, místě plném trosek zbylých po dávných genocidách a meziplanetárních válkách. Hřbitov je však i domovem netvora Golgolotha a místem, kde se už po staletí vleče studená válka.

Mezitím se blíží strašlivý pradorský král, rozhodnutý udělat cokoliv, aby zabil Vrella a zajistil tak, že jistá smrtelně nebezpečná tajemství zůstanou navždy skryta… a kdesi se z pět milionů let dlouhého spánku probudí cosi, co svého času zničilo celé civilizace. Studená válka se rychle mění v pekelně žhavou.

Románová trilogie Spatterjay se mimo jiné dočkala i obálek Jona Sullivana.

1 515 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 3 »

 1. Komentáře by Lamahe — 27.6.2012 @ 8.28

  Wow! Spatterjay strikes back – skvelá správa. A ako vždy, Sniper na obálke vyzerá byť vo skvelej forme 😉

 2. Komentáře by Locutus — 27.6.2012 @ 13.31

  Tesiiiiim!
  Ehm, a nebude na te obalce spis Vrell?

 3. Komentáře by hromotlk — 27.6.2012 @ 22.09

  vyborne…a dalsie knihy co najskor…

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.