Ocenění

Nejen XB-1 na FanCity 2012 v Praze! (pozvánka)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 18 října 2012 7.57

S blížícím se festivalem fantastiky FanCity 2012 v Praze (Novodvorská 1013/151, Praha 4 – Lhotka) se objevují další podrobnosti v chystaném programu a čtenářům časopisu XB-1 se nabízí rovněž návštěvy pořadů, jichž se zúčastní členové redakce. Už v pátek 26. října od 18:00 proběhne diskuse o Současnosti a budoucnosti SF/F webů, které se zúčastní zástupci Fantasy Planet, MFantasy, Sardenu a samozřejmě také XB-1. V sobotu se pak můžete těšit na přednášku o steampunku, o jehož vzniku a dalších aspektech budou rozmlouvat Vlado Ríša, editor subžánrové antologie Mrtvý v parovodu, a spisovatelka Františka Vrbenská. Na obě přednášky jste samozřejmě srdečně zváni. Uvidíme se na FanCity!

Současnost a budoucnost SF/F webzinů

Mnozí z nás je navštěvují každý den a jejich počet neustále vzrůstá. Žánrové online stránky s každodenní aktualizací jsou u nás na vzestupu. Vedle tradičních žánrových webů jakou jsou Fantasy Planet a Sarden dnes o pozornost fanoušků bojují mnohé další – Fanzine, MFantasy, Scifizin, Děti noci, Fantasya a v neposlední řadě také internetové stránky časopisu XB-1. Fantastickému žánru se navíc věnují desítky osobních blogů a dalších stránek. Diskusi o současnosti a budoucnosti SF/F webzinů za účasti Pavly Lžíčařové (Fantasy Planet), Jana Pechance (Sarden) a Martina Cahy (MFantasy) moderuje Martin Šust (XB-1).

Steampunk

Co je to steampunk. Proč a kdy vznikl. Jeho odnože, rozlet ve světě i u nás doma. Steampunk v literatuře a filmu. Steampunk jako umělecké a designové hnutí. Steampunková subkulura. Čeští autoři steampunku. A překvapení na závěr.

O steampunku budou mluvit Vlado Ríša a Františka Vrbenská.

481 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.