Ocenění

Návrat do Starého království (ukázka)

Autor | Aktuality | Sobota 5 března 2016 8.30

Fanoušci celosvětově úspěšné fantasy série pro mládež Staré království dlouho čekali, až se australský spisovatel Garth Nix vrátí do oblíbeného prostředí a začne vyprávět další příběh. Trilogie Sabriel (1995), Lirael (2001) a Abhorsenka (2003) se v českém vydání pod hlavičkou nakladatelství Triton objevila v letech 2004 až 2006, takže i pro české čtenáře to bylo dlouhých deset let napjatého očekávání. Jistě, mezitím jsme se ve sbírce Za zdí dočkali alespoň novely Nicholas Sayre a stvoření ve vitríně (2005), a kdo by snad chtěl vědět, jak to s Nickem a Lirael dopadlo, bude mít zřejmě brzy možnost v připravovaném románu, nicméně ještě předtím se můžeme do Starého království opět vydat k obsáhlém prequelu k původní trilogii…

Clariel_obalka

Garth Nix: Clariel

vázaná, překlad Milan Žáček, obálka Larry Rostant, 424 stran, 329 Kč

Clariel je dcera jedné z nejvýznačnějších rodin ve Starém království, pokrevně spjaté s Abhorseny a, což je ještě důležitější, s králem. Sní o tom, že bude vést prostý život v ústraní. Zjišťuje však, že takového cíle lze jen obtížně dosáhnout, když se v hlavním městě volně pohybuje nebezpečná volnomagická bytost, rodiče ji chtějí provdat za zabijáka a proti starému a uzavřenému králi Orrikanovi se plánuje revoluční spiknutí. Když se Clariel nechá vtáhnout do pokusu najít a ujařmit nepřátelskou bytost, objeví v sobě utajené magické schopnosti, s nimiž se však zároveň pojí velká nebezpečí. Odolá svodům moci, unikne před nechtěným manželstvím a zachrání krále?

Dlouho očekávaný prequel k trilogii Staré království. Garth Nix spřádá v románu Clariel příběh stejně neotřelý a podmanivý.

Ukázka z knihy:

TRITON-logo

656 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Julianne — 5.3.2016 @ 22.40

    Další kniha, kterou můžu recenzovat ještě před českým vydáním, jelikož jsem ji četla v originále :-D. Četla jsem ji před rokem a kousek a zanechala na mě dojem, ve více než dostatečné paměti na sepsání recenze ji mám. Opět drobný „spoiler recenze“ – mohu doporučit nejen fanouškům abhorsenské série :).

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.