Ocenění

Railsea – nová kniha Chiny Miévilla

Autor | Aktuality | Čtvrtek 5 ledna 2012 9.30

Zatímco Milan Žáček, dvorní překladatel knih Chiny Miévilla, stále ještě bojuje se složitě koncipovaným science fiction románem Ambasadov (Embassytown, 2011 – více informací najdete na stránkách nakl. Laser-books), ve světě se už připravuje zbrusu nová autorova kniha Railsea, v níž se vrací ke své tvorbě pro mládež. Tentokrát ovšem nepůjde o carrolovskou fantasy, ale o něco docela jiného, jak se také na spisovatelského chameleóna sluší a patří. Pokud máme věřit nakladatelským prohlášením (a ty je třeba brát na vědomí obezřetně), mělo by jít o jakousi obdobu slavného Moby Dicka. Podle již zveřejněné anotace se totiž děj točí kolem pátrání mladého zdravotníka po mytickém krtku Mocker-Jackovi a to v dieselové lokomotivě křižující ty nejodlehlejší koleje světa…

China Miéville: Railsea (2012)

Z pera Chiny Miévilla, autora úspěšného románu Un Lun Dun, vzešel nový vzrušující román pro mladší čtenáře, v němž se v nezapomenutelném a úchvatně vymyšleném světě koncipuje jakási nová verze Moby Dicka.

Sham Yes ap Soorap, mladý zdravotník, pátrá po účelu života v dieselové lokomotivě, jež se vydala ulovit velkého nepostižetelného krtka Mocker-Jacka. Avšak na vraku jednoho starého vlaku na samém okraji světa Sham objeví úžasné tajemství, které všechno změní: je důkazem jisté neskutečné cesty. Cesty, která zůstala nedokončena… cesty, jejíž absolvování si Sham vytkne za cíl. Učiní rozhodnutí, které ho může stát život.

837 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.