Ocenění

O nejlepší fantasy 2011

Autor | Aktuality | Pondělí 12 prosince 2011 8.30

V Brně byly 3. 12. 2011 na Fénixconu vyhlášeny výsledky soutěže O nejlepší fantasy 2011. Jde o jednu z nejstarších a nejuznávanějších literárních soutěží na českém trhu. Pořádá se od roku 1988, kdy se jeho první vítězkou stala spisovatelka Vilma Kadlečková. Od té doby se mezi vítězi vystřídala řada známých jmen, kupříkladu Miroslav Žamboch, Jaroslav Mostecký, Michal Špaček, Leonard Medek, Juraj Červenák a Jana Rečková. Letos se vítěz rekrutoval z úzkého kruhu čtyř nominovaných rytířů fantasy a stal se už jednadvacátým nositelem meče (ve dvou ročnících nebyl tento čestný titul udělen). Zároveň byl vyhlášen nový ročník Soutěže O nejlepší fantasy 2012. Máte-li chuť zařadit se po bok slavných nositelů meče, zkuste štěstí v dalším ročníku věhlasné soutěže!

VÍTĚZ SOUTĚŽE:

Irena Hrubá za novelu Valkýři přítrže.

Dále byli nominováni:

Jakub Hoza za povídku Díra do pekel.

Jana Hozová za povídku Sázka na divokou kartu.

Radovan Kalaš za novelu Conan v říši horských žen.

Nominace znamenala pasování do Řádu rytířů fantasy. Každý pasovaný se stal rytířem s titulem Sir nebo Lady. Nositelem meče se stala Irena Hrubá, která obdržela funkční meč. Zároveň byl vyhlášen nový ročník Soutěže O nejlepší fantasy 2012.

 

Klub Julese Vernea Praha a klub 451 stupňů Fahrenheita Košice vyhlašují

XXIV. ročník SOUTĚŽE O NEJLEPŠÍ FANTASY 2012

Zaslané příspěvky musí splňovat podmínku, že jde o fantasy – nechceme pohádky pro děti, ani SF (jedině se silnými prvky fantasy), ani mystické horory o stěhování duší. Počet draků, čarodějů, magických mečů, bojovníků, magie ani unesených princezen není omezen. Můžete napsat temnou fantasy, kde pro samou magii není vidět ani na krok, můžete napsat humornou fantasy, můžete napsat další pokračování Conanových dobrodružství – fantasie má dveře dokořán. Příběh by však měl obsahovat prvky iracionálna, jak už je to ve fantasy zvykem.

Příspěvky zasílejte psané čitelně strojem nebo vytištěné z počítače ve dvou kopiích, rozsah libovolný – od jediné věty po kufr naditý rukopisy. Zaslané práce nesmějí být jinde publikovány ani zaslány do jiné literární soutěže. Soutěže se nemohou zúčastnit autoři, kteří již vydali knihu nebo vlastní sbírku povídek.

Pořadatelé soutěže mají právo na jedno jejich zveřejnění v publikacích Klubu Julese Vernea Praha nebo 451 stupňů Fahrenheita Košice nebo budou otištěny v časopise Pevnost.

Poroty zasedají v Praze a v Košicích a vyberou užší kruh nominovaných autorů na vítěze. Již jenom tato nominace dává právo být pasován na rytíře Řádu fantasy s titulem Lady nebo Sir. Vítěz bude vybrán z rytířů Řádu fantasy a obdrží titul Nositel meče a skutečný meč. Výsledky soutěže budou oznámeny na Fénixconu 2012 v Brně.

Své příspěvky posílejte nejpozději do 31. 7. 2012 na adresu Egon Čierny, Matěchova 14, 140 00 Praha 4.

1 029 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.