Ocenění

O Stříbřitělesklý halmochron 2011

Autor | Aktuality | Čtvrtek 8 prosince 2011 8.00

Soutěž „O Stříbřitělesklý halmochron“ je jednou z nejstarších scifistických literárních soutěží u nás. S drobnými přestávkami je plzeňským klubem vědecké fantastiky Andromeda pořádána již od roku 1984. Historicky prvním vítězem se stal Jan Hlavička, který dokázal zvítězit hned dvakrát, stejně jako Vilma Kadlečková – Klímová, Jan Vavřička Jr. nebo Darth Zira. Mezi vítěze a držitele originálních halmochronů patří i Jaroslav Mostecký, Pavel Kosatík nebo Jan Kovanic. Kromě vlastního halmochronu z Dárečkovy dílny se ocenění mohou těšit na sborník vítězných prací a knihy z nakladatelství Laser-books, které je tradičním sponzorem soutěže. Jak už sám název napovídá, je tato soutěž zaměřena především na povídky s tématikou cestování časem, nicméně porotci se nevyhýbají ani jiným fantastickým tématům.

Sci-fi klub ANDROMEDA Plzeň vyhlašuje
23. ročník literární soutěže O Stříbřitělesklý halmochron

Soutěžní podmínky:

– Zaslané práce musí být v žánru SCI-FI. Upřednostňujeme hlavně povídky na téma cestování časem.

– Rozsah povídky je omezen na 40 normostran nebo maximálně na TŘI povídky, jejichž součet nepřesáhne 40 normostran.

– NORMOSTRANA, tj. stránka, která obsahuje 30 řádků o 60-ti znacích s řádkováním 1,5 – to značí 1800 znaků na stránku včetně mezer. Jednoduchým výpočtem lze zjistit, že rozsah povídky(dek) by neměl přesahovat 72000 znaků. Elektronicky zasílané povídky není nutné formátovat na normostránkový vzhled.

– Soutěž je NEANONYMNÍ – tzn. příspěvky by měly mít v hlavičce jméno autora či alias, pod kterým mají být uváděny. Texty musí být zaslané e-mailem nebo na CD/DVD, napsané v běžném textovém editoru (Word, OpenOffice Writer apod.) nebo dodány ve třech exemplářích, psané strojem nebo vytištěné na kvalitní tiskárně. Texty dodané v elektronické podobě mají větší šance na zveřejnění ve sborníku a není je nutné zasílat v papírové formě. Soubory by neměly obsahovat viry známého či neznámého původu. NEZAPOMÍNEJTE NA ZPÁTEČNÍ ADRESU!

– Nevyžádané písemné příspěvky se nevrací.

– SFK ANDROMEDA si vyhrazuje právo na uveřejnění ve svém klubovém fanzinu.

– Prosíme autory, kteří nesouhlasí se zveřejněním svého příspěvku na Internetu, nechť nás na to laskavě upozorní.

– Uzávěrka soutěže je dne 31.3.2012

– Soutěžní příspěvky zasílejte na adresu: endymion@email.cz , kde získáte i další informace

– Písemné práce zasílejte na adresu: Petr Kaufner; Kralovická 41; 323 32 PLZEŇ

– Pořadatelé se zavazují, že osobní údaje účastníků soutěže neposkytnou žádné třetí osobě a využijí je pouze pro komunikaci s autory prací.

1 545 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.