Ocenění

Západozemí pod nadvládou Targaryenů (ukázka)

Autor | Aktuality | Středa 22 května 2019 17.10

Celosvětový popkulturní fenomén v podobě seriálové Hry o trůny skončil. Nyní se tvrdé jádro fanoušků Západozemí vrátí na stránky knih a bude napjatě očekávat, zda nám George R. R. Martin skutečně nabídne tak dlouho a netrpělivě očekávané Vichry zimy. Nicméně ještě předtím máme příležitost blíže se seznámit s historií královského rodu Targaryenů, kterou jsme dosud mohli poznávat jen z pouhých zmínek v knihách, jež se odehrávají stovky let poté, co draci ovládli celé Západozemí od daleké Zdi na Severu až po exotické krajině Dorne. V knize Oheň a krev navštívíme oblíbená místa dávno předtím, než nad nimi zazněla krutá Píseň ledu a ohně. Minulost Západozemí však nebyla o nic méně dramatičtější a krvavější…

Ohen-a-krev-obalka

George R. R. Martin: Oheň a krev

vázaná, překlad Petr Kotrle, Michala Marková a Richard Podaný,

obálka Jean-Michel Trauscht, 664 stran, 598 Kč

Staletí před událostmi líčenými ve Hře o trůny se rod Targaryenů – ti jediní z dračích pánů, kteří unikli Zkáze Valyrie – usídlil na Dračím kameni. Příběh Ohně a krve začíná u legendárního Aegona Dobyvatele, stvořitele Železného trůnu, a pokračuje přes generace Targaryenů bojujících o tento neblaze proslulý symbol, až po občanskou válku, která jejich dynastii téměř zničila.

Co se doopravdy dělo během Tance draků? Proč bylo tak smrtelně nebezpečné vypravit se do Valyrie po Zkáze? Odkud pocházejí dračí vejce, která dostala Daenerys? To je jen několik z mnoha otázek, na něž najdete odpověď v kronice psané učeným mistrem Citadely a doprovázené desítkami ilustrací Douga Wheatleyho. Do tohoto příběhu jsme mohli letmo nahlédnout už v knihách, jako byl Svět ledu a ohně, ale teprve nyní se před námi spletitá historie Targaryenů odhaluje do posledního detailu.

Oheň a krev, úvodní svazek dvoudílných dějin rodu Targaryenů, představuje ty nejvyhrocenější podoby hry o trůny a nabízí zcela nový pohled na bouřlivou, často krvavou a vždy fascinující historii Západozemí.

Ukázka z knihy:

argo-logo

3 095 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Komentáře: 1 »

  1. Komentáře by Kim — 22.5.2019 @ 19.05

    Já jen doufám že nemá Martin stejně pitomej nápad skončit knížky stejně jako když radil v seriálu.To ať s ena to vybodne.Zrada Tyriona na Varysovi je ta největší chujovina co jsme tam viděl.
    Osobně mě v knihách zajímá už jen Catelyn jakožto polomrtvola.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.