Ocenění

Ondřej Jireš nechá znovu zaznít Písně temných věků (preview)

Autor | Aktuality | Čtvrtek 30 května 2013 8.20

Antologie Písně temných věků vyjde po téměř osmi letech v novém, upraveném vydání. Kniha bude nově spadat pod cyklus Fantastická historie a bude tudíž upravena tak, aby se do této řady obsahově i vizuálně hodila. Vypadnou první a poslední povídka, které se odehrávají mimo raný středověk, dále budou odstraněny historické vsuvky a vytvořeny nové doprovodné texty. Do knihy přibude nová povídka Pavla Renčína věnovaná Dívčí válce. Povídka nedávno vyšla v časopisu Pevnost, takže majitelé předchozího vydání nemusí nové vydání kupovat. Pokud tedy nebudou mít zájem zkompletovat sérii Fantastická historie v jednotné vizuální podobě. Písně znovu vyjdou začátkem června tradičně u nakladatelství Triton.

Ondřej Jireš sest. Písně temných věků

vázaná, obálka Jan Doležálek, 352 stran, vyjde 10. června 2013

Pro raný středověk se vžilo označení temné věky. Civilizace procházela kulturní krizí a lidské počínání se točilo mezi zemědělstvím, náboženstvím a válkami. Lidé více věřili svým snům a potýkali se s démony v temných lesích i ve svých představách. Následujte dávné hrdiny při jejich boji o místo na slunci v textech akčních i dobrodružných, humorných i tragických!

Úspěšná antologie Písně temných věků ve svém druhém, upraveném vydání přináší výběr již osvědčených povídek a novel. Dohromady skládají pestrou mozaiku a zobrazují raný středověk v rozmanitých, převážně však temných odstínech. Vedle textů Juraje Červenáka, Jaroslava Mosteckého a dalších zde najdete také příběh Pavla Renčína z doby bájných českých knížat. Povídková antologie Písně temných věků je příspěvkem do volného cyklu Fantastická historie, který spojuje velkolepou tradici české historické prózy s moderním přístupem současných tvůrců podivuhodného žánru fantasy.

Obsah:

Země lvů / Leonard Medek

Než dozraje smrt / Františka Vrbenská

V sedle přízraku / Pavel Renčín

Strážce hvozdu / Ďuro Červenák

Žabí věž / Jaroslav Mostecký

Píseň o Hálfdanovi / Ivana Kuglerová

Přátelé se neopouštějí / Jana Šouflová

1 464 zobrazení | Zobrazit všechny příspěvky autora

Žádné komentáře »

Zatím bez komentářů.

Posílat komentáře pomocí RSS.

Okomentovat

Komentáře můžete vkládat po přihlášení.